zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 103x

Bodláky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Syreitschikovia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Syreitschikovia spinulosa

Roste v Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Uzbekistánu. Listy jsou vejčité, bazální přecházejí v řapík, lodyžní jsou objímavé, ouškaté, trnité, zelené a na sodní straně plstnaté. Kvete samostatnými úbory.

SyreitschikoviaSpinulosa.jpg
1200 x 900 px
562.1 kB

Syreitschikovia tenuifolia

Roste v Číně, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Uzbekistánu v trsech. Dorůstá výšky 5 - 40cm. Listy jsou čárkovité, špičaté, drobně ochlupené, zelené, lesklé a na spodní straně bíle ochlupené. Květenstvím je samostatný úbor s válcovitým zákrovem.

Vyhovují ji dobře propustné půdy a plné slunce.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Jurinea tenuis, Serratula tenuifolia

Syreitschikovia tenuis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019