zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 192x

Zelenina : Magnoliopsida / Caryophyllales / Portulacaceae / Talinum

Talinum paniculatum

Pochází z jihu USA, Karibiku, Mexika, střední a Jižní Ameriky. Roste v podobě sukulentního polokeře. Dorůstá výšky 0,5 - 1,5m. Stonek může být načervenalý. Dužnaté listy mají eliptický nebo obvejčitý tvar délky do 10cm a šířky do 5cm. Kvete červenými nebo růžovými (málokdy naoranžovělými, nažloutlými nebo nafialovělými) květy. Existují vnitrodruhové taxony:

TalinumPaniculatum.jpg
819 x 913 px
207.18 kB

Synonyma: T. chrysanthum, T. crassifolia, T. patens, T. reflexum, T. spathulatum

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Talinum

Pochází z tropické Severní, střední a Jižní Ameriky. Rostou v podobě bylin nebo polokeře. Pod zemí vytváří kůlovitý kořen. Obvykle dorůstá výšky kolem 60cm. Stonek je vzpřímený a větvený. Patří mezi sukulentní rostliny se ztluslými střídavými (ale i téměř vstřícnými nebo spirálově vyrůstajícími) lesklými listy obvejčitého, čárkovitého nebo lžicovitého tvaru. Několik druhů má jedlé listy a používá se díky tomu jako listová zelenina. Kvete růžovými nebo růžovočervenými květy. Plodem je tobolka s černými lesklými semeny.

Množí se semeny. Nedokáže přežít mráz.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020