zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Zelenina : Magnoliopsida / Caryophyllales / Portulacaceae / Talinum

Talinum triangulare (Ceylonský špenát/Filipínský špenát)

Pochází z tropů Ameriky. Roste v podobě byliny nebo polokeře. Dorůstá výšky kolem 70cm. Dužnaté obvejčité listy mají délku do 15cm a šířku do 5cm. Kvete růžovými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: T. fruticosum

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Talinum

Pochází z tropické Severní, střední a Jižní Ameriky. Rostou v podobě bylin nebo polokeře. Pod zemí vytváří kůlovitý kořen. Obvykle dorůstá výšky kolem 60cm. Stonek je vzpřímený a větvený. Patří mezi sukulentní rostliny se ztluslými střídavými (ale i téměř vstřícnými nebo spirálově vyrůstajícími) lesklými listy obvejčitého, čárkovitého nebo lžicovitého tvaru. Několik druhů má jedlé listy a používá se díky tomu jako listová zelenina. Kvete růžovými nebo růžovočervenými květy. Plodem je tobolka s černými lesklými semeny.

Množí se semeny. Nedokáže přežít mráz.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020