zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 90x

Subtropické keře : Rosopsida / Santalales / Loranthaceae / Plicosepalus

Plicosepalus acaciae

Roste v Somálsku, Egyptě, Eritrei, Etiopii, Súdánu a Jemenu jako trvalka. Listy vyrůstají vstřícně až téměř vstřícně po několika ks ve svazečcích na starších uzlinách, jsou kožovité, obkopinaté až eliptické (i obvejčité), zkoseně klínovité, dlouhé 3 - 7,5cm, široké 0,5 - 3cm, žilnatinu tvoří 3 - 5 žilek a řapíky jsou dlouhé 0,3 - 1cm. Květenstvím je 1 - 2četný okolík po 1 - 4ks, mají max. 5mm stopku, vlastní květy mají 3 - 6mm stopku, kalich číškovitý, koruna červená (i oranžová, žlutá a může mít zelený vrchol), dlouhá 2,5 - 4,5cm, trubka má délku 5 - 7mm, spodní část laloků má velikost 0,9 - 1,2cm, horní část je zahnutá a úzce kopinatá. Plody jsou červené, eliptické, dlouhé 1,2cm a široké 1cm.

Parazituje zpravidla na rodu Acacia.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Loranthus acaciae, Loranthus arabicus, Loranthus gibbosulus, Tapinostemma acaciae

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Plicosepalus

Roste na středním východě, Arábii a dále až do jižní Afriky v podobě poloparazitického keře. Dorůstá délky od několika cm po několik m. Povrch může být vzácně i ochlupený. Listy vyrůstají asymetricky vstřícně až pravidelné, občas ve svazečcích, jsou max. krátce řapíkaté, kožovité až mírně dužnaté. Kvete po 1 - několika ks v okolících v paždí listů, jsou 5tičetné a korunní lístky jsou zpravidla červené nebo žluté. Plodem jsou eliptické až baňkovité bobule, které mohou mít bradavičnatý povrch.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020