zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 51x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae

Telanthera

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Telanthera polygonoides

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Telanthera serpyllifolia

Roste na Hispaniole a Kubě v podobě dřevnatějící rozkladité větvené trvalky. Větve jsou nitkovité, přitiskle ochlupené. Listy jsou mírně vejčité, drobně hrotité, prakticky kožovité, dlouhé 0,5 - 1,5cm, široké 0,3 - 1,2cm, báze mírně sbíhavá a řapíky jsou dlouhé 2 - 6mm. Květenstvím je přisedlá terminální nebo úžlabní podlouhlá hlávka délky 0,5 - 1cm, šířky 4mm, květy jsou mírně lesklé, listeny i listence 1/3 délky obalu, jemně ochlupené, bílé, kališní lístky vejčitěkopinaté, špičaté a dlouhé 2mm. Plodem je vejčitý mírně zploštělý měchýřek. Semena jsou podlouhlá, hnědočervená a lesklá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Achyranthes serpyllifolia, Brandesia serpyllifolia, Cruzeta serpyllifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020