zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 46x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae / Telanthera

Telanthera serpyllifolia

Roste na Hispaniole a Kubě v podobě dřevnatějící rozkladité větvené trvalky. Větve jsou nitkovité, přitiskle ochlupené. Listy jsou mírně vejčité, drobně hrotité, prakticky kožovité, dlouhé 0,5 - 1,5cm, široké 0,3 - 1,2cm, báze mírně sbíhavá a řapíky jsou dlouhé 2 - 6mm. Květenstvím je přisedlá terminální nebo úžlabní podlouhlá hlávka délky 0,5 - 1cm, šířky 4mm, květy jsou mírně lesklé, listeny i listence 1/3 délky obalu, jemně ochlupené, bílé, kališní lístky vejčitěkopinaté, špičaté a dlouhé 2mm. Plodem je vejčitý mírně zploštělý měchýřek. Semena jsou podlouhlá, hnědočervená a lesklá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Achyranthes serpyllifolia, Brandesia serpyllifolia, Cruzeta serpyllifolia

Popis rodu Telanthera

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019