zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Thapsia

Thapsia transtagana

Roste v západním středozemí jako trvalka. Dorůstá výšky 0,5 - 1,4 (i 1,8)m. Lodyha je přímá. Přízemní listy mají pochvu šířky (1,2 -) 2 - 4,5cm. Listy jsou 2 - 4x zpeřené, dlouhé 20 - 45cm, úkrojky jsou dlouhé 1,5 - 6cm, široké 0,2 - 0,8 (i 2)cm, mohou být mírně podvinuté, tupé nebo špičaté, štětinaté a i řapík může být ochlupený. Květenstvím je 1/2kulatý okolík se (7 -) 10 - 18ti paprsky, okolíčky jsou 1/2kulaté, 23 - 56tičetné, korunní lístky jsou obvejčité a žluté. Plodem je okřídlená dvounažka délky 1,7 - 2,6cm a šířky 1,2 - 1,8cm.

Vyhovují mu louky, pastviny, okraje lesů a cest, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Popis rodu Thapsia

Pochází z tropické západní Afriky od Senegalu po Gabon.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020