zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 58x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Saxifragales / Saxifragaceae

Tolmiea

Existuje pouze jediný druh. Rod je pojmenován po skotskokanadském botanikovi Williamu Fraseru Tolmieovi.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Tolmiea menziesii

Pochází ze západního pobřeží Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky kolem 25cm. Vejčité listy s 5 - 7mi laločnatými okraji, srdčitou bází a s mírně laločnatými pilovými okraji dorůstají šířky až 10cm. Kvete v hroznu hnědě zbarvenými nenápadnými květy. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji polostín nebo rozptýlené světlo nebo polostín. Substrát bohatý na živiny a stále vlhký.

Je mrazuvzdorná až do -15°C, ale přezimujte ji raději do 4°C. Tato rostlinka je zajímavá tím, že patří do malé skupiny druhů, které na sobě vytvářejí další malé rostlinky. V tomto případě se nacházejí u báze starších listů. Může se množit i semeny. Vyhovuje ji teplota 16 - 21°C. Při teplotě nad 20°C je potřeba rostlinu rosit. Hnojí se každý týden.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Tiarella menziesii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019