zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 353x

Subtropické stromy : Pinopsida / Podocarpales / Podocarpaceae / Prumnopitys

Prumnopitys montana

Roste v Kolumbii, Ekvádoru, Peru a Venezuele v podobě stromu. Dorůstá výšky 20 - 24m. Větve jsou široce rozkladité. Jehlice jsou 2řadé, čárkovité, (i šikmé nebo srpovité), dlouhé 1 - 2cm, široké 2,5 - 3mm, špičaté, tmavězelené, spodní strana světlejší. Samčí šištice bohaté, seskupené až po 25ks, dlouhé 1cm, umístěné na 3,5 - 5cm výhonech. Semeno je vejčité, fialovočerné a dlouhé 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Botryopitys densifolia, Botryopitys meridensis, Botryopitys montana, Dacrydium distichum, Nageia curvifolia, Nageia montana, Podocarpus antarcticus, Podocarpus curvifolius, Podocarpus humboldtii, Podocarpus montanus, Podocarpus montanus var. densifolius, Podocarpus montanus var. diversifolius, Podocarpus montanus var. meridensis, Podocarpus taxifolius, Podocarpus taxifolius var. densifolius, Stachycarpus densifolia, Stachycarpus meridensis, Stachycarpus montana, Stachycarpus montanus, Stachycarpus taxifolius, Taxus montana, Torreya humboldtii, Torreya montana, Van-tieghemia densifolia, Van-tieghemia meridensis, Van-tieghemia montana

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Prumnopitys

Roste od východní Austrálie přes Novou Kaledonii, Nový Zéland po Čile, Venezuelu a Kostariku v podobě opadavého nebo stálezeleného hustého stromu o výšce až 40 (i 60)m. Borka je hladká, vláknitá, červená až žlutohnědá, na starých exemplářích puká v 3 - 5mm tlustých destičkách. Pupeny jsou nenápadné, kryté 3úhlými šupinami. Listy vyrůstají ve šroubovici, jsou zploštělé, čárkovité, dlouhé 1 - 4cm, široké 2 - 3mm. Samčí šištice úžlabní, samostatné nebo ve svazečcích. Semena jsou samostatné, téměř terminální nebo ve skupinách.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020