zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 45x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae

Traganum

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Traganum moquinii

Roste na Kanárských ostrovech v podobě rozložitého bělavého poléhavého až vystoupavého keře. Dorůstá výšky 0,5 - 1,5m. Listy jsou dužnaté, eliptické až válcovité, šedozelené, dlouhé do 1cm a seskupené ve svazečcích. Kvete 5tičetnými samostatnými květy v paždí listů, korunní lístky jsou plstnaté a žluté.

Vyhovují mu písčité duny a pobřeží.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Traganum nudatum

Roste v podobě keře. Dorůstá výšky 20 - 50cm. Stonky jsou dřevité a větvené. Listy jsou podlouhlé, dlouhé 0,5 - 1,1cm. Kvete samostatnými květy velikosti 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: T. acuminatum, T. nudatum var. acuminatum, T. nudatum var. microphyllum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020