zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1034x

Trávy : Liliopsida / Poales / Cyperaceae / Carex

Carex acutiformis (Ostřice ostrá/O. kalužní)

Dorůstá výšky 0,4 - 1,2m. Pochvy jsou na bázi načervenalé. Má 3 blizny. Plodenství tvoří zploštělé 3boké mošničky.

Vyhovují ji břehy stojatých vod.

CarexAcutiformis.jpg
681 x 908 px
283.99 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. acutatiformis, C. acutiformis f. depauperata, C. acutiformis f. gracilior, C. acutiformis f. maxima, C. acutiformis f. minor, C. acutiformis f. spadicea, C. acutiformis subsp. kochiana, C. acutiformis var. abbreviata, C. acutiformis var. kochiana, C. dubia, C. intermedia, C. kochiana, C. olgae, C. paludosa, C. paludosa f. depauperata, C. paludosa subsp. kochiana, C. paludosa var. brachylepis, C. paludosa var. brachystachys, C. paludosa var. kochiana, C. paludosa var. longiglumis, C. paludosa var. spadicea, C. palustris, C. rigens, C. riparia, C. riparia var. acutiformis, C. rufa, C. scheuchzeri, C. spadicea, C. spadicea f. maxima, C. spadicea var. kochiana, Edritria paludosa, Trasus paludosus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Carex

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Rostou do šířky a na starém místě odumírají. Vytváří tak kruhové porosty. Jednotlivé druhy se zpravidla určují pouze v době květu a plodu (podle mošniček).

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cyperaceae (Šáchorovité)

Existuje asi 98 rodů a 4350 druhů. Rostou po celé zeměkouli. Najdou se jednodomé i dvoudomé druhy. Patří sem jednoleté, vícelete nebo trvalé byliny. Mají uzavřené listové pochvy, plné lodyhy, zpravidla kuželovitá květenství, obvykle vyvinutá (i když zakrnělá) okvětí a plodem je nažka.

Koření v půdě, v podmáčené půdě, ve vodě nebo vzácně dokonce volně plovoucí. Kořeny obvykle tvoří hlízu nebo oddenek. Průřez lodyhy je obvykla trojúhelníkový. Listy jsou jednoduché, přisedlé, čárkovité nebo dlouze kopinaté. Vyrůstají střídavě, 2 - 3řadě, vzácně ve spirále. Kvete obou- nebo jednopohlavnými květy se 3mi tyčinkami obvykle v kláscích. Ty mohou tvořit složitěší květenství, např. latu, hrozen, atp. Plodem je většinou nažka, výjmečně peckovice.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019