zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Polygonaceae / Triplaris

Triplaris peruviana

Roste v Peru a Brazílii v podobě stromu. Dorůstá výšky 3 - 16m. Větve jsou silné a holé. Listy jsou kožovité, krátce tlustě řapíkaté, eliptické, špičaté, na bázi špičaté až tupé a žilnatina je řídká. Květní obal je za plodu dlouhý 3,5cm, řídce ochlupený až prakticky holý, trubka je úzce zvonkovitá s o něco delšími úžšími cípy s tupým až zakulaceným koncem a velkým vejčitým lalokem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Pro hnojení v době před květem nebo plodem doporučuji:
Kristalon PLOD A KVĚT 0, 5kg / Hnojivo pro plod a květ - univerzální
za 105,00 Kč s DPH.

Popis rodu Triplaris

Roste v Severní i Jižní Americe v podobě dvoudomého stromu. Větve bývají na řezu duté s přihrádkami. Listy jsou velké, zpravidla se 3 - 6ti podélnými párovitými pruhy a krátkými řapíky. Květenstvím je hustý latnatý hrozen nebo svazeček, listeny jsou malé, vejčité, dlouze špičaté. Plodem je 3hranná nažka. Nejznámějším druhem je T. cumingiana.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019