zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Polygonaceae / Triplaris

Triplaris poeppigiana

Roste v Peru, Bolívii a Brazílii v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky do 20m. Větve jsou silné a hnědě ochlupené. Listy jsou velké, eliptické, špičaté, na bázi kulaté nebo tupé (i srdčité), žilnatina je bohatá, hustá a spodní strana je min. podél centrálního žebra ochlupená. Květenství je v mládí ochlupené, květní obal je za plodu dlouhý 5cm, trubka je ochlupené, vnější cípy čárkovitý, 2x delší trubky a vnitřní laloky jsou krátké a kopinaté.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: T. hispida

Na hnojení doporučuji:
Kristalon GOLD 0, 5kg + 14% navíc zdarma / Hnojivo GOLD - univerzální
za 115,00 Kč s DPH.

Popis rodu Triplaris

Roste v Severní i Jižní Americe v podobě dvoudomého stromu. Větve bývají na řezu duté s přihrádkami. Listy jsou velké, zpravidla se 3 - 6ti podélnými párovitými pruhy a krátkými řapíky. Květenstvím je hustý latnatý hrozen nebo svazeček, listeny jsou malé, vejčité, dlouze špičaté. Plodem je 3hranná nažka. Nejznámějším druhem je T. cumingiana.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019