zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 70x

Byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Tripolium (Hvězdnička/Hvězdnice)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Tripolium pannonicum (Hvězdnička panonská/Hvězdnice panonská/Hvězdnice slanistá/H. slanisková/H. slanistá)

Roste od Irská po Alžírsko a Japonsko jako trvalka. Dorůstá výšky (10 -) 20 - 60 (i 70)cm. Pod zemí vytváří krátký válcovitý oddenek. Povrch může být řídce ochlupený. Lodyha je přímá, větvená, zpravidla načervenalá. Listy jsou úzce kopinaté a mírně dužnaté. Květenstvím je úbor velikosti 1 - 2cm seskupený v terminální latě, terč je žlutý, okvětní lístky jsou modré až modrofialové (i bílé). Plodem je nažka délky 3mm s dlouhým chmýrem. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji zasolené v létě vysychavé půdy.

Množí se semeny nebo dělením oddenku.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Aster longicaulis, Aster pannonicus, Aster tripolium subsp. longicaulis, Aster tripolium subsp. pannonicus, Aster tripolium var. pannonicus, T. pannonicum, T. vulgare, T. vulgare var. longicaule

Tripolium sorrentinoi

Roste na Sicílii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aster sorrentini, Galatella sorrentini


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020