zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 23x

Skalničky : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae / Tuberaria

Tuberaria echioides

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cistus echioides, Helianthemum echioides, Helianthemum echioides var. laxum, Therocistus echioides, Xolantha echioides

Popis rodu Tuberaria

Může se jednat o jednoletky nebo trvalky. Rostou v západní a jižní Evropě. Listy vytvářejí přízemní růžici a lodyžní jsou vstřícné, párovité. Tvar je oválný, dlouhý 2 - 5cm, široké 1 - 2cm. Kvete žlutými květy s 5ti korunními lístky s červenou skvrnou u báze. Plodem je tobolka. Nejznámějším druhem je T. guttata.

Vyhovují ji suchá skalnatá místa, často v blízkosti moře.

Množí se semeny nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Malvaceae (Slézovité)

V této poměrně vělké čeledi existuje na 200 rodů s asi 2300 druhy. Taxonomická struktura je poněkud obtížnější, podrobnější informace získáte např. na http://en.wikipedia.org/wiki/Malvaceae . Listy vyrůstají obvykle střídavě a jsou laločnatě dělené a často se zubatým okrajem. Okvětních lístků je nejčastěji 5 (existují samozřejmě polokvěté a plnokvěté kultivary s většími počty). Plodem je nejčasteji tobolka nebo oříšek.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020