zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 59x

Trvalky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Urospermum (Urospermum)

Kvete bleděžlutými květy v úboru. Plodem je nažka. Nejznámějším druhem je U. dalechampii.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Urospermum dalechampii (Urospermum zobánkaté)

Roste v jihovýchodní a jihozápadní Evropě a severní Africe v trsech. Dorůstá výšky 30 - 40 (i 60)cm. Povrch je zkadeřeně ochlupený. Bazální listy jsou zelené, řapíkaté, na spodní straně šedozelené, dlouhé do 20cm, lyrovité s kopinatými úkrojky, koncový je srdčitý, lodyžní listy jsou podlouhlé s oušky, střídavé, peřenolaločnaté, vrcholové vstřícné, široce kopinaté a poloobjímavé. Kvete v samostatných bleděžlutých úborech, jsou dlouhé 1,5 - 2,5cm a okrajové okvětní lístky jsou červenohnědé. Plodem je černá nažka délky 4 - 4,5mm s 1,5mm zobánkem a s chmýrem.

Vyhovují mu skalní pukliny, nízká zálivka, chudá dobře propustná hlinitopísčitá půda, plné slunce či polostín, suchý zimní režim, louky, kamenité stráně, okraje cest, atp.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Arnopogon dalechampii, Tragopogon bicolor, Tragopogon dalechampii, Tragopogon laetus, Tragopogon verticillatus, U. grandiflorum

Urospermum picroides

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Arnopogon asper, Arnopogon capensis, Arnopogon picroides, Daumailia spinulosa, Tragopogon aculeatus, Tragopogon asper, Tragopogon capensis, Tragopogon picridoides, Tragopogon picroides, Tragopogon sonchifolius, U. asperum, U. capense, U. picroides var. asperum, U. picroides var. laeve


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019