zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 152x

Byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Vaccaria (Kravinec)


Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Vaccaria hispanica (Kravinec španělský/K. polní)

Roste v Euroasii. Dorůstá výšky 0,15 - 0,7 (i 1)m. Kořen je krátký vřetenový. Stonek bývá nevětvený. Listy má úzce kopinaté až úzce eliptické s kulatým koncem, dosahují délky 6 - 8,5cm a šířky 1 - 2,5cm. Kvete světlerůžovými květy s 5ti okvětními lístky délky 2 - 2,5cm ve vidlanech. Semena mají černohnědou barvu a jsou jemně hrbolkaté. Využívá se v tradiční čínské medicíně a v akupunktuře. U nás již patří mezi nezvěstné druhy A2. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu okraje polí, meze, úhory, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Dianthus inclusus, Gypsophila vaccaria, Saponaria hispanica, Saponaria oxydonta, Saponaria segetalis, Saponaria vaccaria, Saponaria vaccaria var. grandiflora, V. grandiflora, V. parviflora, V. perfoliata, V. pyramidalis, V. pyramidata, V. pyramidata subsp. grandiflora, V. pyramidata var. grandiflora, V. segetalis, V. vaccaria, V. vulgaris

Vaccaria liniflora

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019