zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 59x

Bylinky : Magnoliopsida / Dipsacales / Valerianaceae / Valerianella

Valerianella locusta (Kozlíček polníček)

cenik ceny již od 11,00 Kč s DPH

Pochází z Evropy, severní Afriky a západní Asie. Patří mezi dvouletky a zpravidla samosprašné rostliny. Dorůstá výšky (5 -) 20 - 30 (i 45)cm. Stonek je rýhovaný a vidličnatě větvený. Obvejčité kopisťovité listy délky 0,5 - 5cm, šířky 1 - 1,4cm vytvářejí přízemní růžici, lodyžní jsou kopinaté. Kvete bílými kvítky (občas namodralými nebo narůžovělými) s 5ticípou korunou v bohatých vidlanech či hlávkách o průměru 3,5cm a vlastní květy mají korunu velikosti 0,9 - 1,5mm. Plodem je okrouhle vejčitá mírně zploštělá nažka délky 2 - 5mm. Fertilní pouzdro má hřeben.

Vyhovují mu okraje cest, louky, zdi, náspy, plevel okopanin, kamenité svahy, mělké půdy atp.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Fedia caerulea, Fedia ecalyculata, Fedia locusta, Fedia olitaria, Fedia paniculata, Fedia striata, Locusta communis, Masema olitorium, Valeriana locusta, Valeriana locusta var. olitoria, Valeriana olitoria, V. locusta, V. lusitanica, V. olitoria

Popis rodu Valerianella

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Pochází z Eurasie, Severní Ameriky a severní Afriky. Plodem je nažka.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Valerianaceae (Kozlíkovité)

Existuje 7 - 8 rodů s 360 - 370 druhy. Rostliny tohoto rodu patři mezi jednoleté nebo trvalé byliny. Listy mají jednoduché nebo peřenodílné bez palistů. Květy mohou být oboupohlavné nebo vyrůstají samostatně samčí a samičí. Většinou si oblíbily bílou nebo růžovou barvu. Plodem je jednosemenná nažka.

Zdroj:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020