zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Velezia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Velezia quadridentata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Velezia rigida

Roste v jižní Evropě a zavlečená byla do Kalifornie. Patří mezi jednoletky. Stonek je vzpřímený nebo vystoupavý, ochlupený, větvený od báze a dorůstá výšky (5 -) 10 - 40cm. Listy jsou čárkovité, dlouhé 1 - 3cm, široké 1 - 3mm, na bázi klínovité a žilnatinu tvoří 3 - 5 žilek. Květy jsou dlouze válcovité, zakončené růžovými až růžovofialovými korunními lístky délky 1,3 - 1,5cm, kalich má délku 1 - 1,3cm, šířku 1mm, má 15 žilek a úzce kopinaté zuby. Plodem je tobolka stejné délky jako kalich a obsahuje černá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022