zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Polygonaceae / Triplaris

Triplaris melaenodendron

Roste od Mexika po Ekvádor a Kolumbii v podobě poloopadavého dvoudomého stromu s kulovitou korunou. Dorůstá výšky 5 - 12 (i 25)m se štíhlým kmenem. Borka je šedá až bleděhnědá a odlupuje se. Větve jsou na řezu duté s přihrádkami. Palisty jsou dlouhé 2 - 3cm. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, mírně asymetrické, celokrajné, špičaté, žilnaté, dlouhé 15 - 35cm, široké 6 - 18cm, žilnatinu tvoří 12 - 20 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 0,4 - 2cm. Samčí květy jsou seskupené v hustém latovitém hroznu s délkou 2 - 14cm, vlastní květy mají kalich délky 0,5cm s 6ti cípy, koruna zcela chybí, vytváří pouze 9 tyčinek délky 7mm, samičí květy jsou také seskupené v latovitých hroznech, ve zralosti červené, vnitřní kališní cípy jsou krátké, trubkovité, dlouhé 1 - 1,5cm, vnější mají 3 cípy délky 3 - 4,2cm, šířky 6mm v barvě hnědočervené. Plodem je 1cm dlouhá lesklá nažka s papírovitým okvětím o délce 4 - 6cm.

Vyhovují mu tropické suché lesy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: T. macombii, T. macombii var. rufescens, Vellasquezia melaenodendron

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 3kg / NPK - univerzální hnojivo
za 79,00 Kč s DPH.

Popis rodu Triplaris

Roste v Severní i Jižní Americe v podobě dvoudomého stromu. Větve bývají na řezu duté s přihrádkami. Listy jsou velké, zpravidla se 3 - 6ti podélnými párovitými pruhy a krátkými řapíky. Květenstvím je hustý latnatý hrozen nebo svazeček, listeny jsou malé, vejčité, dlouze špičaté. Plodem je 3hranná nažka. Nejznámějším druhem je T. cumingiana.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019