zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 64x

Bodláky : Magnoliopsida / Dipsacales / Dipsacaceae

Virga (Štětička)

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Virga pilosa (Štětička chlupatá)

Roste v Evropě a Kavkaze. Patří mezi dvouletky. Dorůstá výšky 0,8 - 1,8 (i 2,2)m. Lodyha je přímá, bohatě větvená, na bázi štětinatě ochlupená a na hranách je drobně ostnitá. Přízemní růžice listů odumírá, lodyžní listy jsou řapíkaté, na okrajích vroubkované nebo pilovité, bývají 3četné, horní menší (i přisedlé), dlouhé 8 - 15 (i 22)cm a široké 5 - 8 (i 14)cm. Kvete ve strboulech na koncích lodyh a na konci větví. V průměru mají 1,2 - 2cm, ve zralosti až 2 - 2,8cm. Je tvořený 65 - 90ti květy, plevy jsou dlouhé 1 - 1,3cm. Barva květů je bílá, nažloutlá nebo nazelenalá. Plodem je nažka šířky 1 - 1,8mm.

Vyhovují ji okraje lužních lesů a křovin.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Cephalaria pilosa, Dipsacella pilosa, Dipsacus pilosus

Virga strigosa (Štětička větší)

Pochází z jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie. Patří mezi dvouletky. Dorůstá výšky 1,2 - 2m. Přízemní růžice listů odumírá. Lodyha je přímá, větvená, v průřezu mírně 6tihranná, ostnitá. Přízemní listy jsou dlouze řapíkaté (horní ne tolik, jsou až přisedlé) a bývají 3četné. Kvete ve strboulech na konci lodyhy a na koncích větví. V průměru mají 3 - 4cm, ve zralosti až 4,5cm. Je tvořený 90 - 150 květy, plevy mají délku 1,5 - 2cm. Barva květu je nažloutlá. Plodem je nažka délky 1,8 - 2,6mm.

Vyhovují ji okraje cest, násypy, skládky, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Dipsacus strigosus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019