zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 47x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae / Waldsteinia

Waldsteinia trifolia (Mochnička trojčetná)

Pochází z jihovýchodnu a středu Evropy. Patří mezi poloopadavé a půdokryvné rostliny. Dorůstá výšky 10 - 15cm. Listy mají dlanitý 3četný tvar. Vlastní lístky jsou obvejčité s výrazně zuatým okrajem. Kvete žlutými 5tičetnými květy o průměru 1,5cm.

Vyhovuje mu propustná půda v polostínu.

Množí se vrcholovými nebo stonkovými řízky nebo dělením trsů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Waldsteinia

Existuje asi 6 druhů. Pochází z teplých oblastí severní polokoule. Patří mezi trvalky. Využívá se jako půdokryvná rostlina pro polostín a stín. Podobá se rodu Duchesnea, ale plody nejsou podobné jahodě.

Vyhovuje jim polostín nebo stín a vlhčí půda. Dobře ale snášejí i krátkodobé sucho.

Množí se dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Rosaceae (Růžovité)

Patří sem 100 - 120 rodů se 3000 - 4000 druhy. Nejznámějším zástupcem je bezesporu růže, označována jako královna květin. Dalšími významnými představitelem je ovoce mírného pásma a také řada léčivých rostlin. V této čeledi se tedy naleznou byliny, keře i dřeviny, často obdařené ostny. Listy vyrůstají obvykle střídavě, jsou složené a s palisty. Kvete většinou 5tičetnými oboupohavnými květy. Plodem je pak češule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019