zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 101x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae / Maresia

Maresia nana

Dorůstá výšky 2 - 15 (i 20)cm. Listy jsou střídavé, dlouhé 0,5 - 2cm a široké 1 - 2mm. Květenstvím je 3 - 9tičetný hrozen, kališní lístky jsou dlouhé 2 - 2,5mm a korunní jsou dlouhé 3 - 4,5mm. Plodem je šešule délky 0,5 - 2,5cm a šířky 1mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Malcolmia binervis, Malcolmia confusa, Malcolmia nana, M. binervis, Sisymbrium binerve, Sisymbrium nanum, Wilckia confusa

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maresia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Brassicaceae (Brukvovité)

Existuje asi 380 rodů a na 3200 druhů. Rostou od polárních oblastí po tropy, zejména na severní polokouli.

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Co se týče formy, tak se jedná zejména o byliny, méně častěji keře nebo popínavé rostliny. Listy jsou obvykle střídavé s velkou rozmanitostí tvarů řapíku. Nemá palisty. Kvete obvykle v chocholíku, hroznu nebo klasu. Kvete oboupohlavnými květy se 4mi okvětními lístky. Nejčastější je žlutá a bílá barva. Plodem bývá šešule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020