zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Byliny : Liliopsida / Liliales / Melanthiaceae

Xerophyllum (Suchobýl)

Roste v Severní Americe.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Xerophyllum asphodeloides

Roste v USA jako trvalka. Dorůstá výšky do 1,5m. Listy jsou čárkovité a dlouhé do 50cm. Květenstvím je hrozen, vlastní květy jsou světlebéžové. Plodem je tobolka.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Helonias asphodeloides, Helonias tenuifolia, X. setifolium

Xerophyllum tenax (Medvědí tráva)

Roste v USA jako trvalka. Dorůstá výšky (0,8 -) 1,2 - 1,8 (i 2)m. Pod zemí vytváří dřevnatý oddenek. Listy vytvářejí růžici, vyrůstají ve spirále, jsou čárkovité, špičaté, kýlovité, žlutozelené, drobně pilovité, dlouhé (0,2 -) 0,3 - 0,8 (i 1)m, široké 2 - 6mm a spodní strana je sivozelená. Květenství se postupně prodlužuje na 50 - 70cm hrozen, vlastní květy jsou 6tičetné, dlouze stopkaté, korunní lístky jsou kopinaté, bílé, dlouhé 6 - 9mm a široké 2 - 3mm. Plodem je kulovitá až vejčitá tobolka délky 5 - 7mm a v každém pouzdře obsahuje 4 semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Helonias tenax, Melanthium spicatum, X. douglasii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021