zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 39x

Sukulenty : Magnoliopsida / Cucurbitales / Cucurbitaceae

Xerosicyos

Pochází z Madagaskaru. Patří mezi liány se sukulentními listy nebo kaudexem.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Xerosicyos danguyi

Pochází z jihozápadu Madagaskaru. Roste v podobě až 5m liány. Listy jsou pravidelně vejčité, dlouhé 4cm, široké 3cm, mají světlezelenou barvu a jsou ztlustlé. Vypadají trochu jako velká čočka. Objevují se pouze na místech vystavených slunci. Kvete nevýraznými zelenými květy. Plodem je dužnatá bobule.

Rozmnožuje se řízky se 2 - 3mi listy.

XerosicyosDanguyi.jpg
681 x 908 px
380.66 kB

Xerosicyos decaryi

Pochází z jihu Madagaskaru. Patří mezi liány s úponkami a se sukulentními listy. Světlezelené listy mají eliptický tvar délky 2 - 5cm a šířky 1cm, vyrůstají střídavě. Kvete drobnými žlutými jednopohlavními květy.

Rostlině vyhovuje propustný písčitý substrát se zásaditým vápencovým pH. Potřebuje alespoň pokojovou teplotu a v době vegetace střední zálivku, která se na zimu sníží.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Xerosicyos perrieri

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Xerosicyos pubescens

Pochází z Madagaskaru. Jako jediný druh vytváří ztlustlý kaudex, který může dosáhnout průměru až 30cm. Kvete žlutozelenými kvítky.

Vyhovuje mu polostín a střední zálivka.

XerosicyosPubescens.jpg
1024 x 768 px
190.6 kB XerosicyosPubescens2.jpg
1024 x 768 px
227.75 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023