zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae

x Chitalpa

Kříženec Catalpa a Chilopsis.

Na hnojení doporučuji:
Cererit - univerzální hnojivo 3kg / Cererit - univerzální hnojivo
za 115,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Chitalpa taskentensis (Chitalpa taškentská)

Jedná se o křížence Catalpa bignoioides a Chilopsis linearis. Roste v podobě opadavého malého až středně vysokého stromu. Listy jsou střídavé, často i přeslenité po 3ks, mají délku 10 - 17cm, šířku 2,5 - 5cm, jsou matnězelené nebo bledězelené, horní strana holá, spodní holá až ochlupená a řapíky jsou dlouhé 1 - 2,5cm. Kvete světlerůžovými zvonkovými květy. Růste je pomalejší. Existují vnitrodruhové taxony:

Při radikálnějším sestřihu nebo po na namrzlých větvích vytváří dlouhé přírůstky. Řez se provádí na začátku jara (max. 1/3 délky), ale obvykle není potřeba. V dospělosti snáší mrazy i do -25°C. Vyhovuje ji plné slunce a teplo, dobře snáší sucho. Na půdu nemá speciální nároky.

ChitalpaTaskentensis.jpg
615 x 820 px
209.96 kB ChitalpaTaskentensis2.jpg
1024 x 768 px
101.58 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019