zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

x Crataegomespilus (Mišpulovník)

Jedná se o křížence rodů Crataegus a Mespilus. Patří mezi opadavé keře. Květy jsou na rozdíl od mišpule menší, seskupené a plody se naopak mišpuli podobají.

Množí se štěpováním a očkováním na hloh.

Na oživení a podporu růstu rostlin doporučuji:
AGRO Vitality Komplex 0, 5kg / Vitality Komplex
za 125,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Crataegomespilus dardarii (Mišpulovník dardarský)

Jedná se o křížence Crataegus monogyna a Mespilus germanica, jemuž se i více podobá. Roste v podobě stromu nebo keře o výšce 4 - 6m. Větve jsou trnité. Listy jsou podlouhle eliptické nebo obvejčité, dlouhé 4 - 15cm, tmavězelené, na spodní straně bledší, podzimní barva je žlutá až červenooranžová. Květy mají šířku 1,5cm, barvu bílou a mají 3 - 8 tyčinek. Plody jsou drobné, kulovité, červenohnědé, široké až 2cm a připomínají mišpuli. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019