zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Keře : Magnoliopsida / Apiales / Araliaceae

x Fatshedera (Prodarovec břečťanový)

Pochází z Francie. Jedná se o křížence rodů Hedera a Fatsia. Roste v podobě stálezeleného keře. Habitus je vzpřímený. Listy jsou 3 - 5tilaločnaté, více podobné rodu Hedera.

Je mrazuvzdorná. Vyhovuje ji plné slunce i stín, nižší teploty a lehčí půda bohatá na živiny. Přezimuje nejlépe při teplotách 8 - 10°C při sušší půdě.

Množí se polodřevitými řízky.

Na podzimní hnojení doporučuji:
Kristalon PODZIM 0, 5kg / Podzimní hnojivo - univerzální
za 119,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Fatshedera lizei

Jedná se o křížence Fatsia japonica 'Moseri' a Hedera helix var. hibernica. Dorůstá výšky až 2,5m. Roste v podobě stálezeleného úzkého vzpřímeného keře. Větve jsou tlusté, v mládí rezavě ochlupená. Listy jsou kožovité, mají 3úhlé laloky, tmavězelenou barvu, lesklý povrch, řapík délky 4 - 12cm, celková délka je také 4 - 12cm a šířka 10 - 28cm. Květenství je dlouhé 10 - 20cm. Květy jsou bledězelené. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aralia lizei


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019