zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Keře : Rosopsida / Ranunculales / Berberidaceae

x Mahoberberis (Mahónidřišťál)

Kříženec rodů Mahonia a Berberis. Jedná se o stálezelené či polostálezelené keře. Dorůstá výšky 1 - 2m. Existuje vnitrodruhový taxon:

Množí se řízky nebo hřížením.

Na odstranění nedostatku hořčíku v půdě doporučuji:
Hořká sůl 1kg / Hořká sůl Agro
za 39,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Mahoberberis aquicandidula (Mahónidřišťál bělostný)

Kříženec B. candidula a M. aquifolium. Roste v podobě stálezeleného rozkladitého keře. Listy jsou husté, vejčité, lesklé, zelené, dlouhé 2,5 - 4cm, na obou stranách mají 2 - 4 trnité zuby, spodní strana je namodrale ojíněná a řapíky jsou krátké. Kvete žlutými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

x Mahoberberis aquisargentii (Mahónidřišťál Sargentův)

Kříženec B. sargentiana a M. aquifolium. Roste v podobě stálezeleného hustého keře. Větve jsou vzpřímené. Listy jsou trnité, mírně vejčité, dlouhé 5 - 7cm, vzácně mohou být 3četné. Kvete žlutými květy v řídkých terminálních hroznech. Plody mají černou barvu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

x Mahoberberis miehtkeana (Mahónidřišťál Miehtkeho)

Kříženec B. julianae a M. aquifolium. Roste v podobě stálezeleného vzpřímeného keře. Listy jsou trnité, eliptické, lesklé, zelené, mohou být 3četné, spodní strana je bledší. Kvete žlutými květy v terminálních hroznech. Plody jsou tmavé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

x Mahoberberis neubertii (Mahónidřišťál Neubertův)

Kříženec B. vulgaris a M. aquifolium. Roste v podobě stálezeleného nebo polostálezeleného keře. Dorůstá výšky 1 - 2 (i 3)m. Větve jsou vzpřímené. Listy jsou variabilní, vejčité, bývají 3 (i 5)tičetné, lesklé, zelené, dlouze zubaté, dlouhé 3 - 7cm a báze je klínovitá. Květy ani plody nejsou známy. Existuje vnitrodruhový taxon:

Není náročný na pěstování.

MahoberberisNeubertii.jpg
1024 x 768 px
321.17 kB MahoberberisNeubertii2.jpg
1024 x 768 px
222.81 kB MahoberberisNeubertii3.jpg
1024 x 768 px
334.59 kB MahoberberisNeubertii4.jpg
720 x 960 px
270.83 kB

Synonyma: Berberis neubertii, Berberis neubertii var. ilicifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019