zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 36x

Listnáče : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

x Sorbopyrus (Hruškojeřáb)

Jedná se o křížence rodů Pyrus a Sorbus. Patří mezi opadavé stromy.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Sorbopyrus auricularis (Hruškojeřáb ouškatý/Tatarova hrušeň)

Jedná se o křížence Pyrus communis a Sorbus aria. Roste v podobě opadavého jehlancovitého stromu. Dorůstá výšky 6 - 15 (i 18)m. Větve jsou beztrnné, na koncích šedě plstnaté. Listy jsou dlouze eliptické, vejčité až o válné, krátce špičaté, na okraji nepravidelně pilovité, dlouhé 6 - 10cm, horní strana je tmavězelená, lesklá, v mládí oboustranně šedě plstnatá, horní olysává, řapíky jsou dlouhé 3 - 6cm a podzimní barva je hnědožlutá až červenožlutá. Kvete bílými 2 - 2,5cm širokým samosprašnými květy v bíle plstnatých chocholících o velikosti 5 - 8cm. Plody jsou hruškovité, sladké, široké až 3cm, barvy žluté s červenou skvrnou na stopkách délky 2,5 - 3,5cm. Nedají se dlouho skladovat. Plodí zhruba po 8mi letech. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji vlhké půdy, plné slunce nebo polostín. Mrazuvzdorný do -30°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bollwilleria auricularis, Pyrus auricularis, Pyrus bollwylleriana, Pyrus pollveria


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019