zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Keře : Magnoliopsida / Saxifragales / Hamamelidaceae

x Sycoparrotia (Sykoparocie)

Kříženec rodů Sycopsis a Parrotia.

Množí se pouze řízky nebo roubováním.

Na okyselení půdy a přihnojení doporučuji:
FLORIA Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro azalky a rhododendrony 1, 2 l / Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro květiny
za 89,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Sycoparrotia semidecidua

Jedná se o křížence P. persica a S. sinensis. Roste v podobě stálezeleného (u nás poloopadavého) keře. Dorůstá výšky až 4m. Listy jsou kožovité, dlouze obvejčité, zašpičatělé, za polovinou je 5 párů menších zubů, délka je 10 - 12cm, šířka 4 - 5cm a báze může být mírně srdčitá. Kvete tmavěhnědými plstnatými květy. Existuje vnitrodruhový taxon:

Potřebuje teplé chráněné místo a mírně vlhkou středně úrodnou dobře propustnou půdu s neutrálním nebo mírně kyselým pH. Roste na plném slunci nebo polostínu. Dokáže u nás venku přezimovat, ale potřebuje ochranu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019