Facebook
 
 
 

Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Skalničky

Acaena (Acéna)
Acantholimon (Ježourek)
Acanthophyllum
Aceriphyllum
Acinos (Pamětník)
Actinella
Adenophora (Zvonovec)
Adonis (Hlaváček)
Aethionema (Svinutka)
Alkanna (Kamejník)
Allochrusa
Alyssum (Tařinka)
Amsonia (Amsónie)
Anacyclus (Trahok)
Anchusa (Pilát)
Andrachne (Homulinec)
Androcymbium
Androsace (Pochybek)
Andryala (Andryala)
Antennaria (Kociánek)
Anthyllis (Úročník)
Aquilegia (Orlíček)
Arctanthemum
Arenaria (Písečnice)
Aretiastrum
Argylia
Arnebia
Asperula (Mařinka)
Asphodeline (Asfodelka)
Asphodelus (Asfodel)
Astracantha (Kozinec)
Astragalus (Kozinec)
Balbisia
Barnebyella
Biebersteinia
Biscutella (Dvojštítek)
Bongardia
Brachanthemum
Brachyglottis
Brachyscome (Všelicha)
Braya (Braya)
Briggsia
Bufonia
Caiophora (Svědivka)
Calandrinia (Rozestálka)
Callianthemum (Routevník)
Calluna (Vřes)
Camelinopsis
Campanula (Zvonek)
Celmisia
Cephalaria (Hlavatka)
Cephalorrhynchus
Cerastium (Rožec)
Ceratocarpus
Chaenorhinum (Hledíček)
Chalcanthus
Chamaegeron
Chamaespartium
Chamaesphacos
Chesneya
Chiastophyllum
Chironia
Chorispora (Chorispora)
Chrysocephalum
Chylismia
Cicendia
Cistanthe
Clementsia
Collomia (Slizatka)
Colobanthus
Coluteocarpus
Comastoma
Conandron
Corallodiscus
Coreopsis (Krásnoočko)
Corethrogyne
Cortusa (Kruhatka)
Cousinia
Craterostigma
Cryptantha
Cyclotrichium
Cymbalaria (Zvěšinec)
Daboecia (Dabécie)
Dalea (Dalea)
Degenia
Dendranthema (Kopretinec)
Dianthus (Hvozdík)
Diaphanoptera
Diarthron
Dimorphotheca (Dvoutvárka)
Dionysia
Diptychocarpus
Draba (Chudina)
Dracocephalum (Včelník)
Dryas (Dryádka)
Ebenus (Eben)
Echinospartum
Echiochilon
Edraianthus (Modroušek)
Elburzia (Krasoskalník)
Epilobium (Vrbovka)
Eremogone (Stepnatka)
Eremolimon
Erica (Vřesovec)
Erigeron (Turan)
Erinus (Nemléč)
Eriogonum
Eriophyllum
Eritrichium (Pomněnečka)
Erodium (Pumpava)
Erophaca
Eschscholzia (Sluncovka)
Gaultheria (Libavka)
Gazania (Gazánie)
Genista (Kručinka)
Gentiana (Hořec)
Gentianella (Hořeček)
Gentianopsis (Hořec)
Gilia (Proměnka)
Glandora
Glaucidium
Goniolimon (Suchobýl)
Gymnospermium
Gypsophila (Šater)
Haberlea (Nečada)
Halenia
Halimium (Devaterníkovec)
Handelia
Haplophyllum
Hebe (Hebe)
Helianthemum (Devaterník)
Heloniopsis
Horminum
Hornungia (Řeřišník)
Houstonia (Houstonie)
Hyalea
Hyalolaena
Hylomecon
Hymenocrater
Hypecoum
Iberis (Iberka)
Ikonnikovia
Iranecio
Jancaea (Plstnatka)
Karelinia
Kernera
Koelpinia
Krasnovia
Kuschakewiczia
Lachemilla
Lafuentea
Lagotis
Lallemantia (Lalemancie)
Legousia (Zrcadlovka)
Leontice
Leontopodium (Plesnivec)
Lepechiniella
Leptaleum
Lepyrodiclis (Osevnatka)
Leucanthemopsis (Kopretinka)
Lewisia (Levízie)
Limonium (Limonka)
Linaria (Lnice)
Linnaea (Zimozel)
Lithodora (Kamejnička)
Lithospermum (Kamejka)
Lloydia (Lilijka)
Lomatium (Obrubovec)
Lomatocarpa
Lomatogonium
Lomelosia
Lophanthus
Lupinus (Vlčí bob)
Malacothrix
Malcolmia (Večernička)
Malope (Slézovka)
Mattiastrum
Mesostemma
Microgynoecium
Micromeria (Drobnozel)
Mimulus (Kejklířka)
Minuartia (Kuřička)
Moltkia
Morisia
Murbeckiella
Nama
Nanophyton
Nanorrhinum
Neotorularia
Niedzwedzkia
Nitraria (Šmanicha)
Onosma (Ruměnice)
Oritrophium
Oxytropis (Vlnice)
Pachypleurum
Pachypterygium
Pachystegia
Paederota (Rozrazilec)
Paracaryum
Paraquilegia
Paronychia (Stříbřenka)
Parrya
Patrinia
Pegaeophyton
Penstemon (Dračík)
Pentanema
Pentaphylloides (Mochnovec)
Perityle
Petrocallis (Krasnoskalník)
Petromarula
Petrophytum (Tavolníček)
Petrosimonia
Phagnalon (Fagnalon)
Phedimus
Phlomidoschema
Phlomoides
Phuopsis (Křižmolístka)
Phyllactis
Phyllodoce (Vřesovina)
Physoplexis (Zvonečníkovec)
Physoptychis
Plagiorhegma
Plumbagella
Polycarpon (Kýlatka)
Portulaca (Šrucha)
Postia
Potentilla (Mochna)
Poterium
Primula (Prvosenka)
Pritzelago (Řeřuška)
Prospero (Ladoňka)
Psammophiliella
Psephellus (Chrpinec)
Pseudocamelina
Pseudoclausia
Pseudognaphalium (Protěž)
Pseudomertensia
Pseudosedum
Psychrogeton
Psylliostachys
Ptarmica
Pterocephalus (Perohlávka)
Ptilotrichum (Tařičník)
Pulmonaria (Plicník)
Pulsatilla (Koniklec)
Ramonda (Ramonda)
Rhinactinidia
Rhodanthe (Časovka)
Rhodohypoxis
Rhodothamnus (Pěnišníček)
Rindera
Roemeria
Rosularia
Rupicapnos
Sanguinaria (Krevnice)
Sanguisorba (Krvavec)
Saponaria (Mydlice)
Sarcocapnos
Saussurea (Chrpovník)
Saxifraga (Lomikámen)
Schizanthus (Klanokvět)
Schmalhausenia
Sempervivum (Netřesk)
Senecio (Starček)
Sergia
Sibbaldia (Zubatka)
Sibbaldianthe
Smelowskia
Soldanella (Dřípatka)
Solenanthus
Staehelina
Stemmacantha (Parcha)
Stephanocaryum
Sterigmostemum
Stokesia
Straussiella
Swertia (Kropenáč)
Syneilesis
Takhtajaniantha
Tauscheria
Telephium
Teline
Tetraneuris
Townsendia (Townsendie)
Trachydium
Tragacantha
Tuberaria
Umbilicus (Pupec)
Vavilovia (Vavilovie)
Vesicaria (Vesikárie)
Vitaliana (Drnečka)
Wahlenbergia
Waldheimia
Werneria
Wulfenia
Xanthisma
Youngia
Zauschneria
Zerdana
Ziziphora
Zygophyllum (Kaciba)
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019