Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Subtropické byliny

Abronia (Abronie)
Acanthocephalus
Achyronychia
Acmispon
Actinolema
Agriophyllum
Ajania
Albovia
Alhagi (Manovec)
Allionia
Alococarpum
Alyssoides
Alyssopsis
Amblyocarpum
Amblyopogon
Ammannia (Tuhanka)
Ammoides
Amsinckia
Anarrhinum
Anastatica (Choulivka)
Anchonium
Anisosciadium
Ankyropetalum
Anthochlamys
Anvillea
Aphanopleura
Aphyllanthes (Bezlístka)
Archihyoscyamus
Arctotheca (Oruňka)
Argyrolobium
Artedia
Asperuginoides
Athamanta
Athanasia
Atractylis (Bádel)
Aulacospermum
Azilia
Azorina
Baileya
Bergia (Bergie)
Bilacunaria
Bituminaria (Bituminárie)
Blackstonia (Žlutnice)
Blepharis (Blefarka)
Bombycilaena (Protěžka)
Boreava
Bowlesia (Boulesie)
Brossardia
Buffonia
Caccinia (Kakcinie)
Cachrys (Kadidlovka)
Calcareoboea
Callicephalus
Calyptrosciadium
Camissoniopsis
Canna (Dosna)
Carduncellus
Carrichtera
Carthamus (Světlice)
Castrilanthemum
Cautleya
Centratherum
Cephalorhizum
Ceratocephalus
Cervaria
Chaetonychia
Chamaesciadium
Chardinia
Cheirolophus
Chiliadenus
Chrozophora (Vratisluň)
Cithareloma
Cladanthus (Kráska)
Clastopus
Coris (Koridka)
Coronopus (Vranožka)
Cristaria
Crithmum (Motar)
Crucianella (Kíženka)
Crucihimalaya
Crusea
Cullen
Cuphea (Hlazenec)
Cymatocarpus
Cymbocarpum
Datisca (Konopour)
Demavendia
Dethawia
Dichelostemma
Dicyclophora
Didymophysa
Dielsiocharis
Digera
Diplotaenia
Dipterocome
Distichoselinum
Dodartia
Dolichorrhiza
Dorema (Ošak)
Doryanthes (Kopinatec)
Dorycnopsis
Drepanocaryum
Ducrosia
Dysosma
Dysphania
Echinophora (Echinofora)
Eclipta
Einadia
Elaeoselinum (Šutranka)
Elaeosticta
Elegia
Eleutherospermum
Emex
Endressia
Epilasia
Eremalche
Eremobium
Eremodaucus
Eremothera
Ergocarpon
Eriocycla
Erucaria
Eustoma (Eustoma)
Exaculum
Exacum (Hořepník)
Fascicularia (Fascikularie)
Fedia (Fedie)
Felicia
Ferulago (Ločidlovka)
Fibigia (Fibigie)
Forsskaolea
Fortuynia
Freesia (Frézie)
Froriepia
Fuernrohria
Gastrocalyx
Gastrocotyle
Geogenanthus (Zeměkvět)
Gerbera (Gerbera)
Girgensohnia
Gisekia
Glebionis (Zlateň)
Glochidotheca
Glossonema (Glosonema)
Glossopappus
Gloxinella
Gomphocarpus (Ostnoplod)
Gongylosciadium
Gorteria
Graellsia
Grammosciadium
Grantia
Guillonea
Guiraoa
Guizotia (Mastňák)
Gundelia (Gundelie)
Gymnarrhena
Habrosia
Halanthium
Halimocnemis
Halocharis
Halocnemum
Halogeton
Halopeplis
Halotis
Harpagophytum (Harpagofyt)
Haussknechtia
Hedychium (Okrasný zázvor)
Hedypnois
Helminthotheca
Heptaptera
Hertia
Hesperocallis
Heteracia
Heterocaryum
Heteroderis
Hirschfeldia (Huseničák)
Hohenackeria
Horaninovia
Hymenocarpos
Hymenocephalus
Hymenostemma
Hyoseris
Hypogomphia
Ianhedgea
Ifloga
Isotoma
Jasonia
Johrenia
Johreniopsis
Jurinella
Kalakia
Karvandarina
Kickxia (Úporek)
Klasea (Srpice)
Korovinia
Korshinskia
Korshinskya
Kosteletzkya
Krubera
Kundmannia
Lachnoloma
Lachnophyllum
Lagoecia (Pernatka)
Laphangium
Lasiopogon
Lecokia (Lecokie)
Leiotulus
Leonotis
Lepechinia
Leutea
Lisaea
Litwinowia
Magydaris
Malabaila
Malacocarpus
Malvalthaea
Malvella (Malvela)
Mantisalca (Hispanka)
Maresia
Margotia
Mausolea
Megacarpaea
Melanoselinum
Microcephala
Microcnemum
Micropus (Protěžka)
Mollugo
Moltkiopsis
Monolopia
Monsonia
Moricandia
Morina (Morina)
Muretia
Myriactis
Neatostema (Kamejka)
Neocryptodiscus
Nertera (Korálovka)
Neurada
Neurotropis
Nikitinia
Noccaea (Penízek)
Nolletia
Notoceras
Notoceras
Octoceras
Odontonema
Oligochaeta
Oligomeris
Oliveria
Opoidia
Opopanax (Moračina)
Oreophysa
Ormosciadium
Otanthus
Otospermum
Oxystelma
Pallenis (Hvězdička)
Panderia
Pardoglossum
Parlatoria
Patellifolia
Peganum (Peganum)
Peltariopsis
Pericallis
Perplexia
Petiniotia
Petroedmondia
Phormium (Lenovník)
Phyla
Physaria
Physochlaina
Physospermum
Pilopleura
Platycapnos
Platychaete
Plocama
Podolotus
Podospermum (Hadí mordec)
Polycarpaea (Mnohoplod)
Polylophium
Porophyllum
Primulina
Proboscidea (Ďáblův spár)
Prolongoa
Psammogeton
Pseudofortuynia
Pseudohandelia
Pseudolotus
Pseudorlaya (Paprska)
Pseudoscabiosa
Pteranthus
Pteropyrum
Pycnocycla
Rafinesquia
Rauhia
Reichardia
Reineckea (Reineckea)
Rhabdosciadium
Rhagadiolus (Kosatka)
Rhanterium
Rhazya
Rhopalosciadium
Rhynchocorys
Ridolfia
Robeschia
Rothmaleria
Rydingia
Rytidocarpus
Sameraria
Sansevieria (Tenura)
Savignya
Scabiosiopsis
Scaevola (Vějířovka)
Scaligeria
Schenkia
Schimpera
Schischkinia
Schkuhria (Kruženka)
Schweinfurthia
Sclerochorton
Sclerorhachis
Seetzenia
Semenovia
Sericostoma
Sesamoides
Sibthorpia
Siebera (Siebera)
Sigesbeckia (Sigesbeckie)
Simethis
Sisymbrella
Smyrniopsis
Soliva
Spergularia (Kuřinka)
Spirorhynchus
Stenotaenia
Stizolophus
Stoibrax
Strelitzia (Strelicie)
Streptoloma
Strigosella
Succowia (Succowia)
Suchtelenia
Szowitsia
Tetracme
Tetradiclis
Tetrataenium
Thapsia (Tapsie)
Thecocarpus
Theligonum
Theodorovia
Thevenotia
Thuspeinanta
Tithonia (Titonie)
Torularia
Trachelanthus
Trachelium (Zvonečkovec)
Trianthema (Trojkvětka)
Trichodesma
Tricholepis
Trigonosciadium
Tyrimnus
Valantia (Valantka)
Velezia
Verbena (Sporýš)
Volutaria
Xylanthemum
Zantedeschia (Kornoutnice)
Zataria
Zeravschania
Zeugandra
Zhumeria
Zoegea
Zosima (Zosima)
      © Aleš Kyral 2007 - 2019