Facebook
 
 
 

Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Subtropické keře

Abutilon (Abutilon)
Acnistus
Acokanthera
Adenanthos
Adenocarpus (Žlázoplod)
Adenolobus
Aellenia
Agapetes
Ageratina
Agonis (Bořina)
Aloysia (Alojsie)
Alyogyne
Ammodendron (Amodendron)
Anabasis
Anagyris (Palník)
Anisacanthus
Anisodontea
Anoda (Anoda)
Ardisia (Klíman)
Argyrocytisus (Stříbrocist)
Aristotelia
Arthrophytum
Astartea
Asteriscus (Hvězdička)
Azara (Azara)
Baccharis (Křížovník)
Banksia (Banksie)
Bienertia
Boleum
Boronia (Boronie)
Bouvardia (Bouvardie)
Burchellia
Cadaba (Kadaba)
Calicotome (Čilimka)
Calliandra (Kaliandra)
Calligonum
Callistemon (Štětkovec)
Calophaca (Majkaragan)
Calothamnus
Calytrix
Camellia (Kamélie)
Camphorosma (Kafranka)
Campylanthus
Canotia
Capparis (Kapara)
Carissa
Caroxylon
Cercocarpus (Ohaňkovník)
Chamaebatiaria (Řebřolístek)
Choisya
Cionura (Cionura)
Clianthus
Coleogyne
Coleonema
Colletia (Kolécie)
Colquhounia
Cometes
Condalia
Coprosma (Korálovka)
Cordyline (Dračinka)
Coriaria (Kožařka)
Cornulaca
Corokia
Correa
Cressa (Kresa)
Crossandra (Krosandra)
Cyathodes
Cytisophyllum
Dais (Dais)
Danae (Děreň)
Diceratella
Diplolaena
Dipterygium
Discaria
Dittrichia (Ditrichie)
Edgeworthia
Embothrium (Kalokeř)
Encelia
Epigaea (Pozemník)
Euryops (Euryops)
Eversmannia
Fagonia (Podlák)
Farsetia (Farsetka)
Fatsia (Aralka)
Fontanesia (Bezucha)
Frankenia (Frankenie)
Fremontodendron
Fuchsia (Fuchsie)
Galphimia
Grevillea (Grevillea)
Gymnocarpos
Hakea
Halostachys
Haloxylon (Rosilka)
Himalrandia
Hovea
Hypericopsis
Isopogon
Jamesia (Jamesovka)
Juanulloa (Jeřela)
Kalidium
Kiggelaria (Kiggelaria)
Kunzea
Larrea
Launaea (Launea)
Laurocerasus (Bobkovišeň)
Leiophyllum (Lysolístek)
Leptospermum (Balmín)
Leucadendron (Bělostrom)
Leucospermum
Leysera
Limoniastrum (Žirovník)
Loeflingia
Lomatia (Trojhručel)
Lotononis (Lotononis)
Lycium (Kustovnice)
Lyonia (Lyonie)
Mackaya
Maireana
Melianthus (Medokvět)
Morella (Voskovník)
Mortonia
Musschia
Myopordon
Nandina
Nauplius
Nerium (Nerium)
Neviusia (Neviusie)
Noaea
Ochradenus
Olearia
Oreopanax (Oreopanax)
Pentas (Pětkovec)
Peritoma
Petalostylis
Peucephyllum
Phillyrea (Jamovec)
Phylica
Plecostachys
Pluchea (Pluchea)
Prasium (Pyskatec)
Prosopidastrum
Protea
Pseudopanax
Pultenaea
Radyera
Reaumuria
Retama (Retama)
Rhaphidophyton
Roldana
Ruscus (Listnatec)
Salsola (Slanobýl)
Sarcocornia (Slanomil)
Sarcopoterium (Astivida)
Scutia
Securinega (Tvrdodřev)
Seidlitzia
Serissa
Simmondsia
Smirnowia
Sparrmannia
Sphaeralcea
Sphaerocoma
Stocksia
Suaeda (Solnička)
Sutherlandia
Swainsona
Sympegma
Tamarix (Tamaryšek)
Tasmannia
Taverniera
Telopea
Tetradenia
Thymbra
Thymelaea (Vrabečnice)
Ugni
Varthemia
Vella
Withania (Vitánie)
Zabelia
Zenobia (Zenobie)
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019