Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Trávy

Aegilops (Mnohoštět)
Aeluropus
Agropyron (Žitňák)
Agrostis (Psineček)
Aira (Ovsíček)
Airopsis
Alopecurus (Psárka)
Ammochloa
Ammophila (Kamýš)
Ampelodesmos (Ampelodesma)
Andropogon (Vousatice)
Anthephora
Anthoxanthum (Tomka)
Antinoria
Apera (Chundelka)
Aristida
Arrhenatherum (Ovsík)
Arundo (Trsť)
Avenula (Ovsíř)
Boissiera
Bothriochloa (Vousatka)
Bouteloua (Butelua)
Brachiaria
Brachypodium (Válečka)
Briza (Třeslice)
Bromus (Sveřep)
Buchloe
Bulbostylis
Calamagrostis (Třtina)
Capsella (Kokoška)
Carex (Ostřice)
Castellia
Catabrosa (Odemka)
Catapodium
Cenchrus
Chaetopogon
Chasmanthium (Plochoklásek)
Chionochloa
Chloris (Chloridka)
Chondrosum
Chrysopogon (Zlatovous)
Cleistogenes (Dvouřadec)
Coelachyrum
Coleanthus (Puchýřka)
Colpodium
Cornucopiae
Cortaderia (Kortaderie)
Corynephorus (Paličkovec)
Crithopsis
Crypsis (Skrytěnka)
Cutandia
Cymbopogon
Cynodon (Troskut)
Cynosurus (Poháňka)
Dactylis (Srha)
Dactyloctenium (Hřebenetka)
Danthonia (Trojzubec)
Danthoniopsis
Dasypyrum (Kosmáč)
Deschampsia (Metlice)
Desmazeria
Desmostachya
Dichanthium
Digitaria (Rosička)
Dinebra (Shloučenka)
Echinaria
Echinochloa (Ježatka)
Ehrharta
Elionurus
Elymus (Pýrovník)
Elytrigia (Pýr)
Enneapogon
Eragrostis (Milička)
Eremopoa
Eremopyrum
Eriochloa (Chlupatka)
Festuca (Kostřava)
Ficinia
Fimbristylis
Gahnia
Gastridium (Bérovník)
Gaudinia (Lámavka)
Gaudinopsis
Glyceria (Zblochan)
Gynerium
Hainardia
Halopyrum
Helictochloa
Helictotrichon (Ovsíř)
Hemarthria
Henrardia
Heteranthelium
Heteropogon
Hierochloe (Tomkovice)
Holcus (Medyněk)
Hordelymus (Ječmenka)
Hyparrhenia (Vousatice)
Hystrix
Imperata (Imperáta)
Juncus (Sítina)
Kobresia
Koeleria (Smělek)
Lagurus (Zaječí ocásek)
Lamarckia (Zlatochvost)
Lasiurus
Leersia (Tajnička)
Leptochloa (Větvenka)
Leptothrium
Leucopoa
Leymus (Ječmenice)
Loliolum
Lolium (Jílek)
Luzula (Bika)
Lygeum
Megathyrsus
Melanocenchris
Melica (Strdivka)
Melinis
Mibora (Trpaslička)
Micropyrum
Microstegium
Milium (Pšeníčko)
Miscanthus (Ozdobnice)
Muhlenbergia
Narduroides
Nardus (Smilka)
Nassella
Neoschischkinia
Ochthochloa
Oloptum
Oplismenus (Prosovnice)
Oreochloa (Holnice)
Oreojuncus (Sítina)
Oryzopsis (Rýženka)
Parapholis
Paspalum (Paspal)
Patzkea
Pennisetum (Vousatec)
Periballia
Phalaris (Chrastice)
Phleum (Bojínek)
Pholiurus (Ocáskovec)
Piptatherum (Rýženka)
Piptochaetium
Poa (Lipnice)
Polypogon (Vousec)
Psathyrostachys
Psilurus
Rhizocephalus
Rhynchospora (Hrotnosemenka)
Rostraria (Smělka)
Schismus (Rozštěpík)
Schizachyrium
Schoenoplectiella (Skřípinec)
Sclerochloa (Tužanka)
Sesleria (Pěchava)
Setaria (Bér)
Sorghastrum
Spartina (Spartina)
Sphenopus
Spinifex
Spodiopogon
Sporobolus (Opadavec)
Stenotaphrum
Stipa (Kavyl)
Stipagrostis (Koudelovec)
Stipellula
Taeniatherum
Tetrapogon
Themeda (Štětkovka)
Tragus (Bodloplev)
Tricholaena
Trichophorum (Suchopýrek)
Triodia
Triplachne
Trisetaria
Trisetum (Trojštět)
Uncinia
Ventenata (Ovsiřík)
Vulpia (Mrvka)
Vulpiella
Wangenheimia
x Festulolium
Zingeria
      © Aleš Kyral 2007 - 2019