Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Tropické keře

Acalypha (Akalyfa)
Aeschynomene (Choulostice)
Agarista
Alyxia
Amborella
Aphloia
Aralia (Arálie)
Aucuba (Aukuba)
Balanites (Balanites)
Baliospermum
Bixa
Bocconia
Boehmeria (Ramie)
Bonnetia
Boswellia (Kadidlovník)
Breynia (Breynie)
Bridelia (Krápel)
Brugmansia (Brugmansie)
Bursera (Březule)
Castela (Kastela)
Cavendishia
Cerbera (Chrastoun)
Cestrum (Kladivník)
Chloranthus
Chrysobalanus (Zlatoplod)
Chuquiraga
Clerodendrum (Klerodendrum)
Clinacanthus
Clusia (Klusie)
Codiaeum (Kodieum)
Cojoba
Crotalaria (Krotalarie)
Croton (Kroton)
Curatella (Kuráta)
Dalbergia (Dalbergia)
Datura (Durman)
Dichrostachys
Duranta (Duranta)
Erythrochiton
Euclea
Flueggea
Grewia (Blahokamýk)
Gustavia (Gustavie)
Gymnosporia
Hamelia (Hamelie)
Harpullia
Hibiscus (Ibišek)
Hoffmannia (Hofmanie)
Hyptidendron
Iochroma (Fialkovec)
Iresine
Isoplexis (Náprstníkovec)
Itea (Itea)
Ixora (Ixora)
Kandelia
Lagerstroemia (Lagerstrémie)
Lannea (Lanea)
Ledenbergia (Ledenbergie)
Ledothamnus
Leea
Leptadenia (Leptadenie)
Lippia
Loricaria
Loropetalum
Lycianthes (Lilkovník)
Lysionotus
Maerua (Merua)
Malacothamnus
Malvaviscus (Skornoutec)
Medinilla (Medinila)
Megaskepasma (Hávník)
Melastoma
Mimosa (Mimóza)
Myriocarpa (Mnohoplod)
Myrmeconauclea
Ochna (Ochna)
Osbeckia (Obrožka)
Osmoxylon
Palicourea (Palikurea)
Paullinia (Guarana)
Pavonia (Pavónie)
Peristrophe
Phymosia
Pisonia
Pleuropetalum
Plumeria
Polyscias (Stínovka)
Premna (Premna)
Pseuderanthemum
Rhaphiolepis (Hlohovka)
Rhynchanthera (Zobour)
Rotheca
Rungia
Sageretia (Sagarecie)
Sanchezia (Sanchézie)
Senna
Sphyrospermum
Strobilanthes (Strobilantes)
Strophanthus (Strofantus)
Talipariti
Tecoma (Protiha)
Telanthophora
Thespesia (Thespesie)
Thevetia (Thevecie)
Thottea
Tibouchina (Tibouchína)
Tournefortia (Svitoun)
Urera (Drásalka)
Whitfieldia
Wigandia
Zilla
      © Aleš Kyral 2007 - 2020