Facebook
 
 
 

Ne všechny druhy by se daly zařadit do zvolené skupiny, stejně tak tu nenajdete všechny druhy, které by jsem měly patřit. Třídění je tvořeno tak, aby odpovídalo nejvýraznější charakteristice rodu.

Vodní a bahenní

Acorus (Puškvorec)
Alisma (Žabník)
Althenia
Anemopsis (Mansa)
Anubias (Anubis)
Aponogeton (Kalatka)
Arthropteris (Artopteris)
Azolla (Azola)
Bacopa (Bakopa)
Baldellia (Kopinatka)
Batrachium (Lakušník)
Bazzania (Rohozec)
Beckmannia (Housenkovec)
Berula (Potočník)
Blysmus (Skřípinka)
Bolboschoenus (Kamyšník)
Butomus (Šmel)
Cabomba (Kabomba)
Caldesia (Vzplývalka)
Calla (Ďáblík)
Callitriche (Hvězdoš)
Caltha (Blatouch)
Caulerpa (Lazucha)
Ceratophyllum (Růžkatec)
Chrysosplenium (Mokrýš)
Cicuta (Rozpuk)
Cladium (Mařice)
Cochlearia (Lžičník)
Codium
Cryptocoryne (Kryptokoryna)
Cymodocea
Cyperus (Šáchor)
Damasonium (Otela)
Echinodorus (Šípatkovec)
Egeria (Morovinka)
Eichhornia (Tokozelka)
Elatine (Úpor)
Eleocharis (Bahnička)
Elodea (Vodní mor)
Equisetum (Přeslička)
Eriocaulon
Euryale (Euryalé)
Fucus (Chaluha)
Fuirena
Glaux (Sivěnka)
Groenlandia (Rdest)
Gunnera (Barota)
Hakonechloa (Rákosovka)
Halodule
Halophila
Helanthium
Hesperantha
Heteranthera (Kosice)
Hippuris (Prustka)
Hottonia (Žebratka)
Hydrilla (Přeslenice)
Hydrocharis (Voďanka)
Hydrocleys (Hladinovka)
Hydrocotyle (Pupečník)
Illecebrum (Nehtovec)
Isoetes (Šídlatka)
Jussiaea
Lagarosiphon
Lemna (Okřehek)
Limnobium (Voďankovec)
Limnocharis (Žabníkovka)
Limosella (Blatěnka)
Lindernia (Puštička)
Littorella (Pobřežnice)
Ludwigia (Zakuselka)
Luronium (Žabníček)
Lycopus (Karbinec)
Lysichiton (Toulcovka)
Lysimachia (Vrbina)
Lythrum (Kyprej)
Marsilea (Marsilka)
Menyanthes (Vachta)
Molinia (Bezkolenec)
Monochoria
Myosoton (Křehkýš)
Myriophyllum (Stolístek)
Najas (Řečanka)
Nasturtium (Potočnice)
Nelumbo (Lotos)
Nesaea (Nesea)
Nuphar (Stulík)
Nymphaea (Leknín)
Nymphoides (Plavín)
Oenanthe (Halucha)
Orontium (Vodoklas)
Peltandra (Peltandra)
Peplis (Kalužník)
Phragmites (Rákos)
Physostegia (Řetězovka)
Piptospatha
Pistia (Babelka)
Polygonum (Truskavec)
Pontederia (Modráska)
Posidonia (Posidonie)
Potamogeton (Rdest)
Preslia (Preslie)
Puccinellia (Zblochanec)
Pycreus (Šáchorek)
Radiola (Stozrník)
Ranunculus (Pryskyřník)
Regnellidium (Regnelidyum)
Rhyncholacis
Riccia (Trhutka)
Rotala (Kolovka)
Ruppia (Táhlice)
Sagittaria (Šípatka)
Salvinia (Nepukalka)
Samolus (Solenka)
Saururus (Ještěrorep)
Scheuchzeria (Blatnice)
Schoenoplectus (Skřípinec)
Schoenus (Šášina)
Scirpoides (Kamýšek)
Scirpus (Skřípina)
Shinnersia
Sisyrinchium (Badil)
Sparganium (Zevar)
Sphenoclea
Spirodela (Závitka)
Stratiotes (Řezan)
Stuckenia (Rdestík)
Subularia
Symplocarpus (Skunkovka)
Thalassodendron
Thalia
Tillaea (Masnice)
Trapa (Kotvice)
Triglochin (Bařička)
Typha (Orobinec)
Vallisneria (Zákruticha)
Victoria (Viktorie)
Wolffia (Drobnička)
Xyris
Zannichellia (Šejdračka)
Zostera
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019