zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 
Podporuji Jiřího Drahoše
Semena a osiva exotických rostlin, zeleniny, bylinek a květin

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Trvalky : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Gillenia (Trubučka)

Existují pouze 2 druhy. Patří mezi trvalky. Roste v podobě polokeře s polodřevnatými větvemi. Patří mezi endemity východu Severní Ameriky. Listy mají pilový okraj a vejčitý tvar. Plodem je malá tobolka.

Vyhovují ji sušší řidké lesy s kyselou půdou.

Kvete v měsících:    123456789101112

Na hnojení doporučuji:
FLORIA Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny 1, 2 l / Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny
za 89,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Gillenia stipulata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Porteranthus stipulatus

Gillenia trifoliata (Trubučka trojlistá)

Pochází ze Severní Ameriky. Dorůstá výšky asi 0,5 (i 1)m. Stonek má červenou barvu. Trojčetné listy mají dlouze vejčitý tvar se špičkou a 2x pilový okraj. Kvete bílými oboupohlavnými květy složenými z 5ti dlouhých úzkých okvětních lístků o celkovém průměru 2cm. Plodem je měchýřek se zobáčkem. Kořeny se využívají v léčistelství.

Vyhovuje ji plostín a vlhká kyselá půda.

Množí se dělením oddenků.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Porteranthus trifoliatus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2017