Články
Systém obchodování s emisními povolenkami je jedním z mnoha ekonomických a legislativních prostředků, který vede ke snižování emisí skleníkových plynů v ovzduší. Funguje na principu –
ale je ten pravý čas myslet na sladkou úrodu příštího léta. Poradíme vám, jak na to, abyste si i za rok pochutnali na sladkých a hlavně zdravých jahodách.
lákají k nákupu. Přesto si stále více lidí uchovává vlastní osivo. Uzavřít takto koloběh pěstování je velmi uspokojující, domácí semenaření vám přinese mnoho radosti i užitku. Poradíme vám, jak si vypěstovat vlastní semínka.
Nárok na trůn tak získává nejen nejstarší královna květin, za kterou je považována růže. V srdci mnohých je to jiná květina, které ani přicházející podzim neubírá na kráse.
zahradě. Slunce a občasný déšť zajistí nejen krásné babí léto, ale také zahradu ve skvělé kondici, kde bude radost vysévat nejen zeleninu. Jaká semena rychle pořídit?
i tento odolný voňavý keřík potřebuje správnou péči. Na podzim je potřeba ho sestřihnout. Hodně lidí však neví, jak na to. Čím můžete levanduli ublížit?
ale cibule pěstovaná z výsevů je ještě na záhonech. A právě ta bývá pro skladování nejvhodnější. Signálem ke sklízení je sesychající nať, která poléhá v místě krčku. Jak však postupovat dál, abyste měli po celou zimu k dispozici zdravé cibule?
rozkvetlý šípkový keř? Nebo jak se v září červená obalený šípky? Kromě plané růže šípkové existuje ještě celá řada dalších přírodních růží a mnohé se hodí i do zahrad.
roste dlouho a často dosahuje obrovských rozměrů. Mít však tento strom v blízkosti domu skýtá jistá nebezpečí. Jaká to jsou?
růstu rostlin na zahradě, neměli byste opomíjet mulčování a výběr správného materiálu. Nevíte, co přesně použít a kladete si otázku: Kůra nebo mulč z trávy?
jen zemáky… Ať už je nazveme jakkoli, brambory jsou jednou z nejkomplexnějších potravin, bez které si českou kuchyni neumíme představit.
poklady ze zahrádky je třeba se dále postarat. Osvojte si pravidla pro správné skladování a čerpejte ze své úrody co nejdéle. Víte, jak správně skladovat zeleninu, aby byla dlouho čerstvá a dobrá?
nadcházejícího podzimu. Čas jeřabin je tady, a zatímco plané jeřabiny potěší především ptáky, šlechtěný sladkoplodý jeřáb právem patří mezi ovocné stromy. A není jediný. Vyznáte se v jeřabinách?
stále častěji a vskutku jsou pokladem babího léta. Třapatkovky kvetou od července do října a postarají se, aby zahrada hýřila barvami až do podzimu. Přinesou mnoho radosti vám i čmelákům a motýlům, pro které mají přichystaný sladký nektar. A navíc je můžete využít jako léčivky.
řízku od maminky nebo kamarádky? Rozmnožit rýmovník pomocí řízků je velmi prosté, přesto to mnoho lidí neumí a rostlinu ničí. Podívejte se na správný postup.
ví, že se jedná o příjemnou proceduru nohou a chodidel, která má skvělé účinky na zdraví celého těla. Snadno si ho vytvoříte i na své zahradě. Jak?
je téměř na všech českých zahradách a zahrádkách. Pokud jste ale v péči o jahodníky nováčky, určitě se bude hodit připomenout, co teď po sezoně s nimi. Jsou to sice odolné rostliny, ale pečovat se o ně musí.
konce roku. Stačí, když nahradíte dožívající letničky podzimní výsadbou. Které květiny ještě váš balkon či terasu rozzáří?
o rostlinu s mnoha účinnými látkami a lze ji využít praktickým způsobem i na zahradě. Zkuste si vyrobit třeba přesličkový hnůj. Je fantastický pro kompost, protože urychluje tlení a má i další skvělé benefity pro vaši zahradu.
poklad. Česnek je svatý grál zdraví a vyplatí se mít jeho zásoby na většinu roku. Jak jej co nejlépe skladovat, aby vydržel dlouhé měsíce? Poradíme vám.