Články

Jahody: Jak založit nový záhon? Stačí vychytat pH půdy a příští rok obří úroda

ale je ten pravý čas myslet na sladkou úrodu příštího léta. Poradíme vám, jak na to, abyste si i za rok pochutnali na sladkých a hlavně zdravých jahodách. 

Jak získat semínka rajčat a salátu zdarma z vlastní úrody: Postup krok za krokem

lákají k nákupu. Přesto si stále více lidí uchovává vlastní osivo. Uzavřít takto koloběh pěstování je velmi uspokojující, domácí semenaření vám přinese mnoho radosti i užitku. Poradíme vám, jak si vypěstovat vlastní semínka.

Jiřiny: Velký přehled těch nejkrásnějších druhů. Máte je na své zahradě?

Nárok na trůn tak získává nejen nejstarší královna květin, za kterou je považována růže. V srdci mnohých je to jiná květina, které ani přicházející podzim neubírá na kráse.

Co všechno lze vysít na zahradu ještě teď v září? Je toho spousta, podívejte

zahradě. Slunce a občasný déšť zajistí nejen krásné babí léto, ale také zahradu ve skvělé kondici, kde bude radost vysévat nejen zeleninu. Jaká semena rychle pořídit?

Většina lidí stříhá levandule na podzim špatně a ničí je tím. Děláte tyto chyby?

i tento odolný voňavý keřík potřebuje správnou péči. Na podzim je potřeba ho sestřihnout. Hodně lidí však neví, jak na to. Čím můžete levanduli ublížit?

Umíte správně skladovat cibuli? Naučte se snadné triky. Zásoba na celou zimu

ale cibule pěstovaná z výsevů je ještě na záhonech. A právě ta bývá pro skladování nejvhodnější. Signálem ke sklízení je sesychající nať, která poléhá v místě krčku. Jak však postupovat dál, abyste měli po celou zimu k dispozici zdravé cibule?

17 zapomenutých druhů přírodních růží: Znáte třeba keltskou nebo skořicovou?

rozkvetlý šípkový keř? Nebo jak se v září červená obalený šípky? Kromě plané růže šípkové existuje ještě celá řada dalších přírodních růží a mnohé se hodí i do zahrad.

Proč nemůžete vysadit dub blízko svého domu: Dendrologové varují před nebezpečím

roste dlouho a často dosahuje obrovských rozměrů. Mít však tento strom v blízkosti domu skýtá jistá nebezpečí. Jaká to jsou?

Který mulč je do vaší zahrady nejlepší a který nejhorší? Odborníci mají jasno

růstu rostlin na zahradě, neměli byste opomíjet mulčování a výběr správného materiálu. Nevíte, co přesně použít a kladete si otázku: Kůra nebo mulč z trávy?

Brambory: odborník radí, které vybrat. Záleží, co z nich chcete vařit

jen zemáky… Ať už je nazveme jakkoli, brambory jsou jednou z nejkomplexnějších potravin, bez které si českou kuchyni neumíme představit. 

Jak správně skladovat zeleninu? Nedělejte zbytečné chyby

poklady ze zahrádky je třeba se dále postarat. Osvojte si pravidla pro správné skladování a čerpejte ze své úrody co nejdéle. Víte, jak správně skladovat zeleninu, aby byla dlouho čerstvá a dobrá?

Zapomenuté stromy našich předků: Zdravotní zázraky, ale málokdo je využívá

nadcházejícího podzimu. Čas jeřabin je tady, a zatímco plané jeřabiny potěší především ptáky, šlechtěný sladkoplodý jeřáb právem patří mezi ovocné stromy. A není jediný. Vyznáte se v jeřabinách?

Třapatkovka pokvete až do října. Musíte ale vědět, jak ji pěstovat. Podívejte

stále častěji a vskutku jsou pokladem babího léta. Třapatkovky kvetou od července do října a postarají se, aby zahrada hýřila barvami až do podzimu. Přinesou mnoho radosti vám i čmelákům a motýlům, pro které mají přichystaný sladký nektar. A navíc je můžete využít jako léčivky.

Jak množit rýmovník: Většina lidí to neví a zničí ho. Co vy?

řízku od maminky nebo kamarádky? Rozmnožit rýmovník pomocí řízků je velmi prosté, přesto to mnoho lidí neumí a rostlinu ničí. Podívejte se na správný postup.  

Tenhle chodník má na zahradě málokdo. Odborníci doporučují, aby ho měl každý

ví, že se jedná o příjemnou proceduru nohou a chodidel, která má skvělé účinky na zdraví celého těla. Snadno si ho vytvoříte i na své zahradě. Jak?

3 důležité věci, které musíte pro jahodníky udělat teď v září. Klíčové pro úrodu

je téměř na všech českých zahradách a zahrádkách. Pokud jste ale v péči o jahodníky nováčky, určitě se bude hodit připomenout, co teď po sezoně s nimi. Jsou to sice odolné rostliny, ale pečovat se o ně musí. 

Čím osadit truhlíky teď v září? Tyhle květiny ho budou zdobit celý podzim

konce roku. Stačí, když nahradíte dožívající letničky podzimní výsadbou. Které květiny ještě váš balkon či terasu rozzáří?

Přesličkový hnůj vyráběly naše babičky běžně. Je to úžasný urychlovač kompostu

o rostlinu s mnoha účinnými látkami a lze ji využít praktickým způsobem i na zahradě. Zkuste si vyrobit třeba přesličkový hnůj. Je fantastický pro kompost, protože urychluje tlení a má i další skvělé benefity pro vaši zahradu.

Jak skladovat česnek, aby vydržel dlouhé měsíce? Rady zkušené pěstitelky

poklad. Česnek je svatý grál zdraví a vyplatí se mít jeho zásoby na většinu roku. Jak jej co nejlépe skladovat, aby vydržel dlouhé měsíce? Poradíme vám.

Jak pěstovat jiřiny: Málokdo ví, že se dají množit i řízky. Podívejte se

se s jejím jménem pomazlil - nazývá ji jiřina nebo jiřinka. Je to květina oplývající různorodostí květenství, ať už díky barvám, nebo tvarům. A jistě vás potěší i délkou kvetení – od července až do prvních mrazíků.

nejnovější 2 3 4 519 520 521 nejstarší
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek