Články

Zahradničení podle Měsíce: Úplněk ve znamení Štíra je ideální pro výsadbu

Je to měsíc lásky ke všemu živému, rostliny nevyjímaje. Přichází čas výsevu, výsadby, rostliny zaléváme, hnojíme, a staráme se o ně. Zkuste to v souladu s rytmem Luny, která přívětivě shlíží na naše zahrady, naše malé ráje na Zemi.

Inspirace: Staré WC nevyhazujte, naplňte ho hlínou a osázejte

se vám dávat jim nový život? Možná se vám to bude zdát nemožné, ale i stará toaletní mísa může ještě posloužit - třeba jako zajímavý květináč na zahradu. 

Chcete sklízet plné koše brambor? Vysaďte k nim afrikány

Servírují se nejen jako příloha, ale dají se připravit i jako skvělé hlavní jídlo. A nejlepší jsou samozřejmě brambory z vlastní zahrádky. Abyste dosáhli co nejlepší úrody, držte se pár pravidel a využijte ověřené vychytávky. 

Jak správně zalévat okurky? V žádném případě je nekropte denně

okurek, máme pro vás důležité rady. Týkají se zalévání, protože mnoho pěstitelů někdy péči natolik přehání, že kvůli nadměrné zálivce přijde o bohatou úrodu.

Jak zalévat sazenice rajčat: Jednoduchý samozavlažovací systém z PET lahví

přemýšlíte o tom, jak si ušetřit práci se zaléváním, anebo kdo bude vaše rostlinky zalévat, až odjedete na dovolenou? Vyrobte si jednoduchou automatickou závlahu. Poradíme vám jak.

Druhy levandule: Jak vybrat tu nejlepší právě pro vaši zahradu? Záleží na poloze

světě existuje 30 druhů a 60 kultivarů, ale v Čechách se nejvíce pěstuje asi pět. Který z nich je pro vás ten pravý?

Nevylévejte vodu z brambor, je nejlepší proti mšicím. Kterým rostlinám prospěje?

není jednoduché se jich zbavit. Jakmile je objevíte, neváhejte okamžitě zakročit. Máme pro vás skvělý a jednoduchý trik, který vám s tím pomůže, a navíc dodáte rostlinám vzácné živiny. Zaručenou službu vám udělá voda z vařených brambor.

10x tipy a triky na pěstování bylinek

se rázem změní v delikatesu. Pěstování bylinek pak není většinou nijak obtížné, stačí jen vědět, co která z nich potřebuje.

Do stinného vlhkého koutu se skvěle hodí přesličky: Kousek pravěku v zahradě!

pokud jí vezmete na milost, určitě se vám to vyplatí.  

Jaké jsou nejlepší druhy maliníku a jak udělat pro rostliny snadno to nejlepší

hojně plodí. Některé druhy jsou k tomu přímo vyšlechtěny. Přidejte k tomu správnou péči, kterou zvládne i naprostý laik, a můžete se těšit na pravidelný přísun této svěží dobroty.

Jarní péče o angrešt: Jaké je nejlepší hnojivo, abyste v létě sbírali plné koše

pěstování se pouští i stále víc začátečníků. Není se čemu divit, protože jeho sladké plody jsou velmi chutné. Dají se konzumovat nejen v čerstvém stavu, ale báječně se hodí i do kompotů, marmelád a džemů. Jestli se chcete dočkat bohaté úrody, myslete na kvalitní hnojení.

Tinktura z listů maliníku podle našich babiček: Zdravotní zázrak na 7 neduhů

plodů. Využít můžete i jeho listy a větvičky, ze kterých se dají vyrobit přírodní léky na spousty neduhů.

Jak tvarovat živý plot z tújí: Osvědčené tipy profesionálních zahradníků

si mnozí oblíbili především jako živé ploty. I když se pomalu od monotónních zelených stěn upouští, túje rozhodně patří mezi často používané. Máte je? Víte, jak živé ploty z tújí tvarovat?

Jak pěstovat okurky na síti: Nejlepší způsob profesionálů

skvělé! Jsou křupavé, voňavé a navíc bio. Vyzkoušejte novou metodu pěstování „na síti“, která vám umožní sklízet tuhle zeleninu ve velkém.

Zasaďte rostliny, které nepustí slimáky do zahrady. Celou sezonu budete mít klid

úrodu přírodně. Slimáci se každoročně objevují na každé zahradě, a to stále v hojnějším počtu. Aby vaše vypěstovaná zelenina skončila u vás na stole, a ne v jejich útrobách, vysaďte si rostliny, které tohoto škůdce dokonale odpuzují.

Pěstování meruněk: Jak na to a jaké jsou nejlepší odrůdy

zahradám tyto stromy neodmyslitelně patří. Dozrávají za slunečného léta a dají se z nich dělat všemožné lahůdky. Meruňky jsou navíc velmi zdravé, tak se pojďme podívat na to, jak je správně pěstovat.

Hitem sezony je okrasná kopřiva: Má nádherné listy a nepotřebuje žádnou péči

nezapomeňte vysadit okrasnou kopřivu, která na rozdíl od té klasické nepálí a vypadá skvěle. Má charakteristické barevné listy, což z ní dělá nádhernou ozdobu každého místa, kde se vyskytne.

Nejlepší je pěstovat okurky nakládačky vertikálně: Až 3x větší výnosy

to jinak, a to vertikálně. Ušetříte tím nejen spoustu místa na zahradě či ve skleníku. Budete překvapeni, jak je toto pěstování snadné.

Okurky jsou nekonečné liány a důležitý je jejich správný řez. Mnoho lidí to neví

volné záhony se vysévají až do první dekády května. Výhoda tohoto poměrně pozdního termínu je i to, že máte čas připravit takové místo, kde se jim bude dařit.

Zbytečné chyby při sekání trávníku. Neděláte je také?

krásného travnatého koberce a víte co a jak? Sekání trávníku může být oříšek. 

nejnovější 2 3 4 451 452 453 nejstarší
      © Aleš Kyral 2007 - 2022