Články
a tak byste se měli náležitě připravit. Co můžete vysévat už teď v únoru?
není místní, často je spíše teplomilná, a navíc s těmi původnějšími druhy si chceme natáhnout pěstební sezonu na maximum. Už v únoru se proto začíná s přepěstováním v chráněných podmínkách domova, skleníku nebo pařeniště. Víte, co vysít v únoru?
oblíbené pro své chutné plody. Keříček rybízu se najde skoro v každé zahradě a není divu. Nejenže mají tyto druhy vynikající drobné ovoce, ale zároveň je péče o ně poměrně snadná. Nicméně i tyto keře mají nějakou životnost. Umíte si rybíz či angrešt rozmonžit a zajistit si nové sazenice z vlastních zdrojů?
Pokud vám to počasí dovolí, můžete nejen chystat záhony, ale také zbavit se přezimujících škůdců nebo předpěstovat si zeleninu a okrasné květiny. Co všechno dělat v únoru na zahradě?
počiny jiných zahrádkářů. Vyvýšené záhony mohou vypadat různě a lidé je i plní odlišnými materiály. Nezpomeňte, že není jeden jediný správný způsob. Jaký bude ten váš vyvýšený záhon, je jen na vás.
lednu, pořiďte si rozkvetlý hyacint v květinářství. Navíc je nejvyšší čas také vysadit hyacinty do truhlíků, aby vám na jaře krásně rozkvetly a vy jste je mohli přesadit na zahrádku nebo přesunout na terasu. Nikdy si je ale kvetoucí nedávejte do ložnice. Proč?
kamenitém, prašném či jílovitém podloží vám pšenka nepokvete, není to tak docela pravda. Nejen rytím a obděláváním půdy můžte založit záhon. Jde to i vrstvením a vlastně kdekoli a kdykoli. Jak udělat zeleninový záhon na jakémkoli povrchu?
a připravit jej na výsev, a to bez rytí a docela jinak, než jste byli zvyklí? Jde to a tato metoda se hodí především do zahrádek, tedy ne na velké lány, které bychom chtěli obdělávat. Podívejte se, jak připravit záhon v únoru, ale také kdykoli jindy během roku touto funkční metodou.
Je to různé! A stejně tak jako bujně rostoucí zeleň vyžaduje specifické podmínky, podobně jsou na tom i semínka každého z druhů. Semena v sobě však mají tolik života, že často klíčí i ve zcela nevhodných podmínkách, ale pak už jen trpí a časem zajdou. Vyhněte se zbytečným přešlapům, neopakujte stále stejné chyby.
neliší jen tím, kdy dozrávají. Abyste mohli sklízet sladké plody malin i několik měsíců, nezpomeňte se postarat o vaše remontantí či stáleplodící maliníky, které právně nyní vyžadují pozornost, ale hlavně správný řez.
spousta, ukážeme vám některé z nich, určitě si alespoň jednu oblíbíte. Jak se postarat o to, aby krásně voněla toaleta?
i tato disciplína, kterou začíná většina pěstování, má svá úskalí. Víte, jak vysévat semínka? Někdy nevzklíčí všechna, jindy nevzejde vůbec nic. Jak to? V čem děláme nejčastěji chyby?
tyto pichlavé keříky je nutné upravovat, provzdušťovat a zmlazovat. Řez angreštu není náročný a na sklizni bude vaše péče znát.
a většinou nejde o zákrok, který zvládnete za jedno odpoledne a máte vystaráno. Nebojte se a přistupte k takovému starému stromu s tím, že se pokusíte o jeho záchranu s nejlepším vědomím a svědomím. Když se to podaří, vydrží vám ještě pár let, ale hodí se vědět, že i životnost stromů je limitovaná.
hned několik, ale nutno dodat, že tento je velmi elegantní a ještě se u něj v zimě zahřejte, přestože nejde o žádný namáhavý výkon. Zkuste pařez vypálit na způsob finské svíce!
a našli si způsob, jak uchovávat potraviny, aniž by používali ledničku nebo jiné technické vymoženosti. Jak to dokázali?
květin? Své radosti se nemusíte vzdávat ani teď v zimě. Poradíme vám, jak na to.
týká i vzniku nového života. Zatímco některá semínka potřebují ke svému vývoji teplo a vodu, jiná si potrpí na mráz. Využijte toho.
chtěli zachovat i pro své vnuky a pravnuky? Měli byste jí ořezat výhony. Proč?
jich vzdát ani v zimě. Existují nádherně kvetoucí rostliny, jimž zima nevadí. Naopak. Ozvláštněte jimi truhlíky a užívejte si jejich krásu každý den!