Články

Sucho na zahradě: Vsaďte na ty správné rostliny, nebudete běhat denně s konví!

zásoby vody se v krajině plně neobnovily. Letní sucho může znovu udeřit a místo blahodárného zahradnického deštíku ho pak často střídají přívalové deště. Přesto můžete zahradu uchovat živou a krásnou, stačí ji osázet rostlinami nenáročnými na zálivku. Které to jsou?

Zkroucené listy, deformované plody: Tyto chyby při pěstování rajčat zničí úrodu!

sladká rajčata? Vyhněte se zbytečným přešlapům a nedělejte zásadní chyby při jejich pěstování. Raději je před všemi negativními vlivy ochraňujte. Odměnou vám bude každodenní sklizeň chutných plodů. 

Až dvakrát větší úroda brambor: Triky s hnojivem a starým povlakem na polštář

babičky říkávaly: „Když jsou doma brambory a kysané zelí, tak přežijeme i tu nejtužší zimu“. Naše babičky hnojily brambory odpadem z chléva. Vy však zkuste trik se starým povlakem na polštář. Díky němu totiž získáte fantastické hnojivo zadarmo.

Jak udělat závěsný květináč: 3 geniálně jednoduché originální nápady za babku

vlastnoručními závěsnými květináči. Vyrobíte je z věcí, které by jinak ležely ladem nebo byste je možná i vyhodili.

Exkluzivní rozhovor: Manželé živí bezinky! Založili bezový sad a vyrábějí sirupy

Dnes nás okouzluje svými voňavými květy a pro své blahodárné účinky je i oblíbenou a vyhledávanou bylinou. Ačkoliv je černý bez planým keřem rostoucím běžně třeba i u silnice, manželé Vondrákovi mu propadli natolik, že ho pěstují profesionálně.

Květina měsíce: Svatolína. Přenese vás na slunné stráně Středozemí

knoflíky květních úborů. V Anglii jí říkají bavlněná levandule, nabízí však více než půvabný vzhled. Šíří kolem sebe bylinnou, kořenitou vůni, která vás přenese na prohřáté stráně slunného Středozemí.

Rajčata: Geniální triky zkušené zahradnice pro obří úrodu a lahodné plody

Teď je ta správná doba vypěstovat si vlastní plody, které si s těmi ze supermarketu nedají srovnávat. Jak na to, aby úroda byla obří a chuť rajských jablíček naprosto luxusní? Máme pro vás několik tipů.

Zkušení zahradníci vysazují papriky vždy po dvou. Mají pak lepší úrodu

vám poradil, že si máte pořídit sudý počet sazeniček. Pokud uposlechnete zahradníkovu radu, budete mít větší úrodu. V dobrých zahradnictvích dokonce koupíte sazenice už po dvou v jedné pěstební nádobě. Proč?

5 druhů českého hmyzu, kterému se vyhněte obloukem. Nebezpečný je i pouhý dotyk

problémy. Na jaké jeho druhy byste si měli dát velký pozor a vůbec na ně nesahat?  

Muškáty milují tyto levné tabletky z lékárny. Nádherně vám po nich pokvetou

parapetech oken, patří pro svou nenáročnost, odolnost a dekorativnost mezi nejoblíbenější květiny. Jak ale zajistit, aby hojně vykvetly? Stačí jim dodat potřebné vitaminy, po kterých budou kvést jako divé!

Zkušené zahradnice radí, co pěstovat: Znáte brambory Belana nebo celer Asterix?

také způsoby jejich pěstování, které mohu doporučit díky vlastní zkušenosti.

Pokud chcete sklízet velké papriky, musíte s jejich květy teď udělat zásadní věc

vysázené papriky ve sklenících, na záhonech nebo v nádobách. Kromě tepla, vody a hnojení papriky potřebují ještě jednu věc. Týká se to květů. Pokud chcete zvýšit úrodu paprik, nezapomeňte to udělat co nejdříve.

S čím vším se na záhoně nesnášejí rajčata? Papriky to nejsou

Setkat se s nimi můžete i v říši rostlin. Konkrétně rajčata jsou na své sousedy velmi vybíravá. Co pěstovat vedle rajčat, aby dobře rostla a neplýtvala energií na špatné sousedy?

Okurky: Zkušený zahradník sklízí obří úrodu díky obyčejným PET lahvím. Podívejte

a ve špatné půdě. Zkušený pěstitel se ve videopříspěvku pochlubil, jak zajistit skvělou sklizeň okurek, i když máte jen zeminu, několik bambusových tyčí s provázkem a PET lahve. Jistě, chce to také um, ale hlavně nápad, o který se autor podělil. 

Letničková louka vypadá úžasně: Založit ji můžete na zahradě klidně i v trávníku

volnou přírodu? Báječným řešením je letničková louka. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si takovou parádu ve vaší zelené oáze vykouzlit.

Jak nalákat berušky do zahrady: Zlikvidují mšice za vás a s velkou chutí!

hmyzu na rostlinách, podpořte jejich predátory. Vašimi největšími pomocníky jsou slunéčka sedmitečná, kterým se lidově říká berušky. Aby se jim na vaší zahradě líbilo, musíte jim vytvořit přirozené prostředí, na které jsou zvyklé ve volné přírodě. Jak tedy tyto velké pracanty přilákat?

4 smrtelné hříchy při pěstování jahod. Dělá je většina Čechů a ničí si tak úrodu

je sám pěstuje, ale ne všichni se nakonec dočkají bohaté úrody. Proč? Děláme stále stejné chyby. Tyto čtyři trápí naše jahodníky na českých zahradách nejčastěji.

Většina lidí vyvazuje okurky špatně. Zkušená zahradnice radí krok za krokem

Nejen salátovek, ale i nakladaček. Abyste využili co nejdelší vegetační období okurek a vaše úroda tedy byla co největší, pojďme si říci, co pro to udělat. Jak je správně pěstovat a vyvazovat?

10 rostlin, které milují kávovou sedlinu. Úžasně po ní rostou a kvetou

který lze docela šikovně použít. V domácnosti i na zahradě má lógr řadu využití a hodí se především k zeleni. Jak sedlinu používat, a kterým rostlinám opravu svědčí?

Většina Čechů pěstuje tulipány špatně a ty pak nekvetou. Kde je chyba?

barev i tvarů květů, které nabízejí, je výjimečná. Při dodržení určitých pravidel je můžete pěstovat docela snadno. Pozor na chyby začátečníků.

nejnovější 2 3 4 502 503 504 nejstarší
© Aleš Kyral 2007 - 2023