zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 11x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Maireana

Maireana luehmannii

Roste v Austrálii v podobě dřevnatějící rostliny. Dorůstá výšky do 40cm. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou střídavé, ztlustlé, obvejčité, ochlupené a dlouhé 5mm. Plody jsou zploštělé, trubka krátká s 10ti žebry, má 5 dřevnatých křídel délky 2 - 3mm s 2mi trnitými laloky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Maireana

Rodové jméno bylo odvozeno od francouzského botanika jménem Charles Antoine Lemaire. Roste v Austrálii v podobě dvoudomé, oboupohlavné nebo jednopohlavné byliny, polokeře nebo keře. Listy mohou být střídavé nebo vstřícné. Kvete samostatnými nebo párovitými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018