zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 115x

Byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Meum (Koprník)

Na hnojení doporučuji:
NPK - univerzální hnojivo 3kg / NPK - univerzální hnojivo
za 79,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář


Druhy:

Meum athamanticum (Koprník štětinolistý)

Roste od Anglie a jižní Skandinávie po střední Evropu. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 15 - 60cm. Lodyha je přímá. Listy jsou umístěné především při zemi. Čepel má celkově vejčitý tvar, je 2 - 4x zpeřená, tvořená úzkými čárkovitými 0,2mm širokými lístky. Kvete bílými nebo načervenalými květy v okolíku složených do větších okolíků. Plody mají 5 vyniklých žeber délky 0,5 - 1cm. Patří mezi chráněné rostliny C3. Vydává výrazné aroma.

Vyhovují ji horské oblasti, okraje lesů a cest, příkopy, pastviny, louky, atp.

MeumAthamanticum.jpg
1024 x 768 px
284.98 kB MeumAthamanticum2.jpg
1024 x 768 px
298.23 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Aethusa meum, Athamanta meum, Eumeum athamanticum, Ligustrum capillaceum, M. athamanta, M. vulgare, Seseli meum

Meum meum

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2018