Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Strelitzia nicolai (Strelicie natalská)
typ: semena

Bílá Strelitzia Nicolai - Strelície natalská - 5 semen

Popis
Bílá Strelitzia Nicolai „Strelície natalská“ původně pocházející z Jižní Afriky je nádherná trvalka, kvetoucí extravagantními květy, s velkými kožovitými leslými, šedozelenými listy podobajícími se banánovníku. Strelitzia Nicolai je stromovým, stálezeleným druhem, který lze v našich podmínkách pěstovat jako pokojovou rostlinu. Její květy jsou výborné k řezu a společně s listy jsou využívány do květinových vazeb.

Výška rostliny
Ve své domovině rostlina dorůstá výšky až 12 m. V našich podmínkách pěstovaná v květináčích je podstatně menší.

Květ
Strelitzia kvete většinou v zimě, nebo na jaře, někdy i po celý rok bílými květy s nápadným modrým jazykem asi 15cm velkými, připomínajícími hlavu exotického ptáka.

Nároky
Rostlina vyžaduje jasné světlé stanoviště. Je náročná na světlo. V letních měsících nevyžaduje přistiňování, ale pravidelné přihnojení jedenkrát týdně. V zimě Strelitzia upřednostňuje mírné nebo chladné stanoviště při teplotě okolo 14 - 15°C, minimum pro pěstování v zimních měsících je 12°C.

Výsev a klíčení
Semena na 24 hodin namočte do vlažné vody. Po té vyséváme do propustného substrátu cca 1 - 2cm po povrch. Doporučuji kokosové vlákno. Klíčíme při teplotě okolo 25°C. Po narostení listu přesazujeme do humózní zeminy.

Cena činí 27,00 Kč nebo 1,10 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.