Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Albizia julibrissin (Albízie růžová)
typ: semena

Albizia Julibrisin - mrazuvzdorná Mimóza - 8 semen

Popis
Albizia julibrissin nebo jak je též nazýván „hedvábný akát“ je malý až středně velký, široce rozkladitý stromek s tmavě zelenými, několikanásobně zpeřenými listy připomínajícími kapradinu, kvetoucí atraktivními voňavými exotickými květy. Patří do čeledi mimózovitých, která je velmi oblíbená. Svůj původ má v jihozápadní a východní Asii. Je populární hlavně díky nápadným květům a vůni. Kvete od května do srpna.

Výška rostliny
Dorůstá do výšky 5 až 12 m. Je porostlý tenkou hladkou kůrou, listy jsou zelené, několikanásobně zpeřené asi 20cm dlouhé a asi 12cm široké.

Květ
Květy jsou velmi vonné, chlupaté kuličky, nápadné, sytě růžové barvy na krajích, uvnitř žlutobílé o průměru asi 3 - 5cm. Jsou používány v lékařství na léčbu nespavosti, podrážděnosti a na poranění a otoky.

Plod
Plodem je asi 15cm dlouhý lusk, ve kterém od září do listopadu dozrávají semena.

Nároky
Rostlina dává přednost plnému slunci, na půdu je nenáročná, avšak lépe se jí daří v zásaditém prostředí a dobře propustné půdě. Na zimu je dobré zamulčování, ale v létě dá přednost i mírnému suchu v horní vrstvě půdy, aby se co nejvíce prohřály kořeny a lépe kvetla. Je mrazuvzdorná, s ověřenou mrazuvzdorností až do - 22 stupňů celsia.

Výsev a klíčení
Klíčíme v lehkém substrátu. Po vyklíčení necháme rostlinu zesílit, potom přesadíme do větší nádoby. První rok je vhodné nechat rostlinu přezimovat v bezmrazé místnosti. Zimu bez problémů přežije rostlina velikosti cca 1m, kdy má dostatek vyzrálé dřevní hmoty.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 15% (19,13 Kč nebo 0,83 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 8 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.