Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Ricinus communis (Skočec obecný)
typ: semena

Skočec obecný - Ricinus communis - 10 semen

Popis
Skočec obecný (Ricinus communis) pocházející ze severovýchodní Afriky je v našich podmínkách nenáročná, rychle rostoucí okrasná letnička, v tropech pěstována jako vytrvalá dřevina, z jejíž semen se lisuje ricinový olej, který se používá jako laxativum a zmírňuje problémy s pletí.
Semena jsou smrtelně jedovatá! U lisovaného, převařeného oleje nebezpečí nehrozí.
Červeno fialové lodyhy nesou velké, dlanité, tmavě zelené listy s vínovým nádechem a fialovou žilnatinou na spodní straně. Existují barevné varianty lišící se zabarvením listů. Kvete latnatým, nazelenalým (samičím) a červenohnědým (samčím) květenstvím. Je možné jej pěstovat jak na záhonu, tak i v nádobě.

Výška rostliny
V našich podmínkách dosahuje výšky 3 - 3, 5 m, v tropech až 8 m.

Květ a plod
Kvete od června do října, květy se mění na ostnaté tobolky, které pukají a vymršťují semena, od toho český název skočec.

Nároky
Rostlina potřebuje přímé světlo a teplo. Je citlivá na mráz, proto ji na venkovní stanoviště přeneseme až v době, kdy by neměly hrozit teploty pod bodem mrazu (konec května). Vyžaduje dostatečnou a pravidelnou zálivku, prospívá ji půda bohatá na živiny.

Výsev a klíčení
Před samotným výsevem namočíme semena na 48 hodin do vody. Vyséváme březen, duben. Substrát musí obsahovat alespoň jednu třetinu písku nebo jiného materiálu, který zajistí dobrou drenáž. Klíčení je vhodné při pokojové teplotě, obvykle trvá okolo 4 týdnů. Možný je i přímý výsev na stanoviště duben, květen.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 10 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.