Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Rheum (Reveň)
typ: semena

Rebarbora - 20 semen

Popis
Rebarbora (Rheum) neboli Reveň pocházející původně z Číny je víceletá rostlina větších rozměrů, nenáročná na pěstování. Na jednom místě vydrží růst až 10 let. Pod zemí je ukryt mohutný oddenek s vedlejšími kořeny a hlízami. Její velké zvlněné pětilaločnaté listy jsou dlouhé až 1 m. Barva řapíků listů se pohybuje ve spektru od zelené až po sytě červenou. Vítečnou osvěžující chuť řapíkům dodává kyselina jablečná a kyselina citronová. Tato velice kulinářsky ceněná zelenina je nejčastěji používána v kuchyni jako náplň do koláčů a knedlíků, na kompoty, marmelády a ovocné polévky. Ke konzumaci se používají pouze tepelně upravené řapíky (listy obsahují jedovaté látky), které se musejí před použitím řádně sloupat. Jídla z rebarbory je vhodné konzumovat maximálně 2 x týdně. Při častějším použití hrozí podráždění zažívacího ústrojí.
Konzumace rebarbory má pozitivní vliv na pokožku, vlasy a také zažívání. Doporučuje se především při zácpě. Taktéž zbavuje tělo škodlivých mikroorganismů a posiluje nervy, kosti i svaly.

Nároky
Rebarbora nevyžaduje pro pěstování žádné zvláštní podmínky. Nejlépe se jí daří ve středně těžkých prohnojených půdách bohatých na vápník. Rebarbora raší poměrně brzy, proto je dobré odlamovat řapíky postupně.

Výsev a klíčení
Semena vysévejte v březnu až dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch. Klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení 15 - 20 dní. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesaďte do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Na stanoviště rostliny vysazujeme v květnu.

Cena činí 19,00 Kč nebo 0,82 € včetně DPH 12% (16,96 Kč nebo 0,73 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.