Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Washingtonia robusta (Washingtonie mohutná)
typ: semena

Palma Washingtonia robusta - 5 semen

Popis
Washingtonia robusta je palma, která je původem z jihozápadu USA a severního Mexika. Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky cca 20 metrů, kmen je ve tvaru sloní nohy, na vrcholku dosahuje průměru 25cm a u země může být široký přes metr. V květináčích dosahuje výšky kolem 3 m nebo menší. Palma má vějířovité světle zelené listy o průměru cca 2 m, na koncích se vytváří jemná vlákna, která s přibývajícím věkem odpadají. Řapíky jsou dlouhém až 1, 5 m, v horní části mají červenohnědý nádech. Mladé rostliny mají okraje řapíků s ostny, které se s věkem vytrácejí. Palma má dlouhé květenství, až tři metry, s četnými malými světle oranžovorůžovými květy. Washingtonia je předurčená svojí mrazuvzdorností do - 5°C k pěstování ve sklenících, zimních zahradách a interiérech. V létě jí prospívá letnění na zahradě.

Nároky
Rostlina preferuje slunná stanoviště, pěstujeme ji v propustné humózní zemině v dostatečně velké nádobě, vzhledem k mohutnému kořenovému systému, s drenáží na dně nádoby. Snáší dobře suchý vzduch. Častým rosením však předejdeme hnědnutí konců listů. V létě je optimální teplota 20 - 22° C, vydatně zavlažujeme, rostlinu můžeme přemístit ven. V zimě by měla být palma na chladnějším místě, kolem 10° C, v tomto období stačí zalévat 1x týdně, substrát však nesmí nikdy vyschnout.

Výsev a klíčení
Rostlinu pěstujeme ze semen, výsev v interiéru můžeme provádět v každém ročním období. Semena namočíme na 2 - 3 dny do vlažné vody, kterou měníme každých 24 hodin. Následuje výsev do propustného substrátu (např. rašelina, kokosové vlákno, perlit s pískem), který udržujeme lehce vlhký, při teplotě 30 - 35°C, cca 1cm hluboko. Tento druh palmy roste velice rychle.

Cena činí 19,00 Kč nebo 0,82 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.