Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Arbutus unedo (Planika velkoplodá)
typ: semena

Arbutus Unedo - 7 semen

Popis
Arbutus Unedo (Jahodový strom) pocházející ze Středomoří je velice dekorativní a značně přizpůsobivý keř, nebo malý stromek se stále zelenými kožovitými listy, kvetoucí koncem podzimu bělavými převislými chudokvětými latami a s atraktivními exotickými plody sladké chuti. Je mrazuodolný až do - 15°C. Plody jsou vhodné ke zpracování na cukrovinky a likéry. Keř je u nás pěsován jako okrasný, vhodný i k pěstování v nádobách.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá do výšky maximálně 3 - 5 m.

Plod
Plodem jsou jedlé červené bobule připomínající liči velké přibližně 2 - 3cm s jemně bradavičnatým povrchem a sladkou dužinou.

Nároky
Drenážovaná výživná písčitojílovitá zemina, může být i vápenitá. Přes léto přihnojujeme 1x za 14 dní universálním hnojivem. Mrazuodolnost až do - 15°C. Přes zimu snáší studený sklep, ale i vytápěný pokoj, přičemž nemá vysoké nároky na světlo.

Výsev a klíčení
Po 8 týdenní stratifikaci semena vyséváme do propustného substrátu 1 - 2cm hluboko.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,88 € včetně DPH 15% (19,13 Kč nebo 0,77 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 7 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.