Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Echinopsis aurea
typ: semena

Kaktus Lobivia aurea Sierra Mazan - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Lobivia aurea Sierra Mazan je kaktus z Argentiny, z provincie La Rioja, kde roste v pohoří Sierra de Mazán. Někde se označuje jako Echinopsis aurea. Druhové jméno aureus, což v latině znamená zlatý, se vztahuje k barvě květu. Je uváděno, že tento kaktus roste v nadmořské výšce až 3000 m, obvykle osamoceně, ale může i odnožovat. Stonek má kulovitý, ale i protáhlý až válcovitý, s tmavě zelenou epidermis. Vysoký je až 15cm o průměru 4 - 10cm nebo i více. Asi 14 - 15 ostrých žeber, oddělených hlubokými drážkami. V mládí hnědé areoly jsou od sebe vzdáleny asi 1cm, z nich vyrůstá asi 8 - 10 okrajových žlutobílých trnů s délkou do 1cm a 1 - 4 středové trny, dlouhé 2 - 4 (někdy až 6) cm, hnědé až černé se žlutými špičkami. Květy vykvétají na konci jara a občas i v létě, jsou obvykle citronově žluté se žlutým hrdlem, ale mohou se objevit i bílé, růžové nebo červené květy o přibližné délce 9cm a průměru asi 8cm. Rostou ve střední nebo dolní části stonku. Pupeny pokryté dlouhými hedvábnými chlupy. Trubka je mírně zakřivená, nálevkovitě tvarovaná, zelenavě bílá. Plod je kulovitý, 1 - 1, 5cm široký, s tmavohnědými, asi 1mm velkými semeny. Kaktus je až extrémně odolný vůči pěstitelským chybám, relativně rychle rostoucí, avšak pokud jej chcete vidět kvést, je třeba zajistit mu odpovídající pěstitelské podmínky.

Výška rostliny
Až 15cm a široký 4 - 10cm nebo i více.

Květ
Citronově žlutý se žlutým hrdlem, ale může se objevit i bílý, růžový nebo červený o přibližné délce 9cm a průměru asi 8cm.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 10°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do - 18°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.