Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Ipomoea (Povijnice)
typ: semena

Ipomoea směs barev a druhů - 50 semen

Popis
Ipomoea směs - je směsí několika druhů rostlin Ipomoea, původně pocházejících z tropů jižní Ameriky. Tyto bujně rostoucí okrasné popínavé letničky kvetou velkým množstvím nápadných květů a jsou porostlé sytě zelenými listy, které jsou většinou ve tvaru srdce. Jsou vhodné na pokrytí plotů, pergol, mříží, sloupů apod. V dobrých podmínkách tyto rostliny vyrostou za den až 10cm a během pár týdnů vytvoří hustou kvetoucí stěnu. Celé rostliny jsou u všech druhů jedovaté.

Květ
Rostliny kvetou od července do října nápadnými, velkými trubkovitými květy, podle druhu v barvě modré, světle purpurové, tmavě purpurové a jejich odstínech.

Nároky
Rostliny mají rády slunné stanoviště, pravidelnou zálivku, humózní zeminu a důležitá je i dostatečně velká opora dle druhu Ipomoea. Čím více slunce, tím více květů.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme v březnu až červnu na slunné stanoviště do volné půdy cca 1 - 2cm hluboko, menší druhy Ipomoea do truhlíků.

Cena činí 12,00 Kč nebo 0,52 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.