Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Psidium guajava (Kvajava hrušková)
typ: semena

Psidium Guajava - Kvajava hrušková - 5 semen

Popis
Psidium Guajava (Kvajava hrušková) pocházející z tropických oblastí střední a jižní Ameriky a z Karibiku je větší, stálezelený, hustý, bohatě větvený keř nebo strom s načervenalou kůrou, odlupující se ve svislých úkrojcích. Mladé větve jsou ochlupené, z nich střídavě vyrůstající krátce řapíkaté kožovité listy, elipsovité s plastickou žilnatinou a lesklým povrchem, dlouhé 5 - 15cm a široké 3 - 6cm. Psidium Guajava kvete v srpnu drobnějšími bílými květy s mnoha pylovými tyčinkami o průměru 2, 5 - 4cm. Keř je pěstován nejenom jako okrasný pro svůj atraktivní exotický vzhled, ale i jako významná ovocná plodina, z jejichž plodů se lisuje šťáva bohatá na vitamíny (zvláště A, C + minerály). Plody jsou sladké chuti, šťavnaté, příjemně vonící po fících a velmi chutné. Psidium Guajava bude svým vzhledem po celý rok netradičním doplňkem interiéru a pokud jí poskytnete dostatek světla, dočkáte se i úrody plodů. Vhodné je letnění na zahradě.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá výšky přibližně do 3, 5 m.

Plod
Silně aromatické plody mají kulatý, mírně hruškovitý tvar s lehce vrásčitým povrchem zelené, nebo žlutozelené barvy, narůžovělou dužinou a velkým množstvím semen. Velikost plodu je okolo 3 - 10cm, váha až 500g.

Nároky
Rostlina má ráda dostatek světla a bohatou zálivku. V ideálním případě vyžaduje ve vegetačním období teplotu 25 - 30°C. Na půdu je poměrně nenáročná. Přezimuje v teplotách od 10 do 15°C. Vhodné je přihnojení tekutým hnojivem alespoň 2 krát měsíčně. Přesazujeme každý rok.

Výsev a klíčení
Semena namočíme na několik hodin do vlažné vody. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1cm hluboko pod povrch. Teplota pro klíčení okolo 20°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.